Місцеві громади Буковини поповнились на 48 млн. грн. від сплати єдиного податку

У Головному управлінні ДФС області відзначають, що з початку 2016 року найбільші надходження забезпечили фізичні особи – «спрощенці», які сплатили майже 35 млн. грн. податку. Платники єдинники – юридичні особи забезпечили 10,7 млн. грн. Єдиного сільськогосподарського податку надійшло більше 3,1 млн. грн..

Загалом, за три місяці 2016 року від платників єдиного податку Чернівецького регіону в місцеві бюджети надійшло на 10,9 млн. грн. більше аніж минулого року.
У відомстві нагадують, що відповідно до п. 295.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платники єдиного податку першої і другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Разом з цим спрощенці зазначених груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами Податкового кодексу не передбачено. Але для того, щоб уникнути порушення терміну сплати авансових платежів, рекомендуємо подавати до податкового органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного.

peredplata