9 квітня чернівецькі пластуни відзначили День Першої Пластової Присяги

9 квітня чернівецькі пластуни відзначили ДеньПершої Пластової присяги. Цей захід присвячений 104-й річниці з часу, коли перші пластові гуртки присягнули у Львові на вірність Богові й Україні, і саме ця подія вважається початком діяльності найбільшої на сьогодні в Україні молодіжної організації.
Святкуванняв Чернівцях розпочалося молебнем у Соборі Успіння Пресвятої Богородиці і продовжилося вимаршем вулицями міста. Далі на Центральній площі відбулося урочисте відкриття заходу за всіма пластовими правилами і церемоніалами. Та найбільш запам’ятається цей день семирічному Сашкові, якийофіційно приєднався до пластового гурту і отримав жовту новацьку хустину. Не менш хвилюючою стала церемонія складання Пластової Присяги.Пластун-священник Ігор Шемяков присягнув своєю честю бути вірним Богові й Україні, допомагати іншим та жити за Пластовим Законом. Отець Ігор – переселенець із Донецької області, до Пласту приєднався ще п’ять років тому, але через трагічні події на Сході України змушений був покинути свій будинок і церкву. Буковина стала для нього і його сім’ї другою домівкою, а чернівецькі пластуни – новими друзями.
Після офіційної церемоніїпластуни взяли участь у своєрідномуквесті: вони мали виконати спеціальні завдання і прозвітувати про це у соціальній мережі Facebook.
І хоч не всі чернівецькі пластуни змогли приєднатися до святкування з різних причин – дехто брав участь у пробному ЗНО, дехто в інших змаганнях – вони думками були разом зі своїми друзями.