Цього року буковинські правоохоронці виїжджали за повідомленням про замінування один раз.

на щастя, воно виявилося хибним. Порушника встановлено, з ним проведено відповідну роботу. Про це сьогодні на брифінгу розповів начальник вибухотехнічної служби ГУНП в Чернівецькій області Олександр Матейчук.
З метою запобігання небезпеці вибуху, фахівці Вибухотехнічного управління Національної поліції України розробили ілюстровану пам’ятку з алгоритмами дій у тих чи інших ситуаціях – аж до рекомендацій для осіб, які проживають у зоні проведення АТО.

Тож у разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета слід додержуватися наступної послідовності дій:

• Негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку.

• Звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше, ніж 100 м. При цьому слід зберігати спокій та рівновагу, намагатися не провокувати паніку. У разі необхідності надати допомогу у залишенні небезпечної зони літнім людям, дітям та інвалідам.

• Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами 101, 102 та дати максимально детальний опис виявленого предмету і ситуації, що склалася.

Дізнатися більше, завантажити ілюстровану пам’ятку, яка містить опис і зовнішній вигляд боєприпасів, отримати практичні поради, як уникнути небезпеки вибуху, а також інші корисні поради для власної безпеки можна у спеціальному розділі сайту Національної поліції «Допомога громадянам».

peredplata