Виїжджаєте за кордон на ПМП – задекларуйте свої доходи

Чернівецька ОДПІ нагадує, що громадяни України, які планують виїхати за кордон на постійне місце проживання, зобов\’язані не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду, подати до органу державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.

Протягом 30 календарних днів з дня отримання декларації орган державної фіскальної служби зобов\’язаний визначити податкове зобов\’язання платника податку та надіслати йому податкове повідомлення, а у разі відсутності податкових зобов\’язань – видати довідку платнику податку.

Платник зобов\’язаний сплатити визначену у податковому повідомленні суму податкового зобов\’язання, включаючи пеню та штрафні санкції (у разі наявності).
Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати видачі та подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Обов\’язок щодо подання податкової декларації платниками податку – резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено пунктом 179.3 статті 179 Податкового кодексу України.