Своєчасність декларування та сплати убереже від штрафів

Чернівецька ОДПІ нагадує громадянам, що до завершення кампанії декларування доходів громадян залишилось трохи більше двох тижнів (до 3 травня 2016року).
У декларантів ще є час своєчасно відзвітувати, а у тих, хто вже задекларував доходи, – самостійно виправити помилки (за їх наявності).
Нагадаємо, яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання декларації та несплату або несвоєчасну сплату податків, пов’язаних з декларуванням доходів.
1. Несвоєчасна сплата податкового зобов’язання, у тому числі донарахованого податківцями – штраф у розмірі:
– 10% погашеної суми податкового боргу – при простроченні сплати до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання;
– 20% погашеної суми податкового боргу – при затримці сплати більше 30 календарних днів (п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України (ПКУ)).
2. Заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, самостійно виявлене платником податків після закінчення граничного строку подання декларації:
– помилка виправляється через уточнюючу декларацію про доходи (штраф у розмірі 3% від суми недоплати, сплачується до подання уточнюючої декларації – п.50.1 ст. 50 ПКУ);
– помилка виправляється у складі поточної декларації про доходи (штраф у розмірі 5% від суми недоплати – п.50.1 ст. 50 ПКУ);
– податкове зобов’язання визначено податковим органом самостійно у зв’язку з тим, що декларація про доходи не була подана, або виявлено заниження податкового зобов’язання, зазначеного в декларації (штраф у розмірі 25% визначеного податкового зобов’язання (виявленої суми заниження) – п.123.1 ст. 123 ПКУ).
3. Адміністративна відповідальність за неподання /несвоєчасне подання декларації про доходи, включення до декларації викривлених даних, неведення обліку доходів і витрат або його неналежне ведення:
– попередження або штраф у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн.) – ст. 164 КУпАП.
4. Після закінчення встановлених строків погашення погодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ). Суму пені обчислюють із розрахунку 120% річної облікової ставки НБУ (п. 129.4 ст. 129 ПКУ):
– контролюючими органами нарахування пені починається від першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного в податковому повідомленні – рішенні;
– самостійно платником податку – тільки після закінчення 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання (пп. «а» п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).
Нагадуємо, що у разі виявлення помилки в уже поданій декларації, але до закінчення граничного строку її подання, можна подати нову декларацію з виправленими показниками за цей самий звітний період із відміткою «Звітна нова», без застосування штрафних санкцій.
Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ

peredplata