Працюючий студент має право на пільгу

Поки дорослі мріють про відпустку, молодь мріє про роботу. Зазвичай це робота, яка не пов\’язана із майбутньою професією, а просто дає можливість заробити якісь гроші. У зв\’язку з цим набувають актуальності питання трудових відносин та оподаткування зарплати студента.
Відповідно до п.п. 169.1.3 ст. 169 Податкового кодексу України, працюючий студент має право на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відсотків від загальної суми пільги ( у 2016 році це становить 1033 грн. 50 коп.) за умови, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 1930 гривень. Втім, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується (п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ).
Отже, студент, який не отримує бюджетну стипендію або отримує спонсорську стипендію та одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 відсотків від загальної пільги при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 1930 гривень.
Для того, щоб скористатися правом на підвищену пільгу, працівнику-студенту слід надати працедавцю заяву, до якої додати довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету. Надання «студентської» пільги зупиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому працівник отримає диплом про здобуття освіти.
Чернівецька ОДПІ бажає молодим людям успіхів у трудовій діяльності, бути підкованими в питаннях оподаткування та вберегтися від шахраїв на ринку праці, які не лише можуть позбавити заробленого, але й зіпсувати враження від корисно проведеного часу.
Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ