Обговорено питання об’єднання громад на Сокирянщині

Робоча група у складі трьох експертів – Ганущака Юрія Івановича – директора Інституту розвитку територій, експерта з питань децентралізації, Рубчака Миколи Володимировича – начальника відділу з питань адміністративно-територіального устрою Мінрегіону, Рабошука Ярослава Олексійовича – директора Центру аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України розпочала роботу з круглого столу, який відбувся в приміщенні обласної державної адміністрації за участі першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Куліша, заступника голови облдержадміністрації Ігоря Богатирця, представників департаментів облдержадміністрації, народних депутатів.
Після експертного засідання комісія здійснила виїзд на Сокирянщину. В приміщенні Сокирянської райдержадміністрації відбулося обговорення питань децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад на теренах Сокирянського району. В обговоренні взяли участь керівництво районної державної адміністрації та райради, голови міст Сокиряни та Новодністровськ, сільські голови, громадськість.
Як зазначив у виступі заступник голови облдержадміністрації Ігор Богатирець, процес утворення об’єднаних громад повинен відбуватися добровільно і обов’язково включати в себе громадські слухання в кожному населеному пункті. «Нові громади мають відповідати критеріям самодостатності та доступності надання послуг населенню», – зазначив посадовець.
Так, в ході обговорення кристалізувалися три об’єднані громади – Новодністровська, Сокирянська та Вашковецька або Романковецька (питання визначення адміністративного центру буде узгоджуватися між представниками даних центрів). Зазначимо, що Новодністровська ОТГ об’єднує місто Новодністровськ та чотири навколишніх села. За прогнозами експертів, процес об’єднання Новодністровської громади буде завершено до кінця літа, отже, вже цієї осені там проведуть нові вибори.
Щодо двох інших громад, то, за порадою експертів урядової комісії, в селах, які ще не визначилися, мають пройти громадські слухання, після чого сесіями сільських рад будуть прийняті рішення про об’єднання з тим чи іншим центром, який визначений Перспективним планом формування територій громад Чернівецької області.
За словами Юрія Ганущака, проблемні питання в процесі децентралізації є типовими для всіх регіонів України. «Але більшого значення набуває той факт, що громадськість все більше включається в ці процеси, чим сприяє тому, щоб реформа насправді відбувалася за принципом «з низу до верху», а не навпаки», – зауважив експерт.

Новини Партнерів