Чернівецька митниця ДФС: про експорт лісоматеріалів з Буковини

Чернівецька митниця ДФС: про експорт лісоматеріалів з БуковиниПитання незаконного переміщення через митний кордон України «ділової деревини» під виглядом деревини для технологічних потреб, як неодноразово повідомлялося, потребує негайного та дієвого вирішення.

Чернівецька митниця ДФС не залишається осторонь цієї проблем та в межах компетенції проводить відповідні заходи щодо посилення контролю за вивезенням лісоматеріалів із застосуванням передбачених Митним кодексом України форм митного контролю.

Зокрема, посадовими особами митниці протягом 2015 року та з початку 2016 року виявлено численні порушення митних правил, предметами яких виступали лісоматеріали.

Згідно статистичних даних митниці через пункт пропуску для залізничного сполучення «Вадул-Сірет – Вікшани» митного поста «Вадул – Сірет» Чернівецької митниці ДФС здійснюється пропуск значної кількості лісоматеріалів, які експортуються практично з усієї території України, та у митному відношенні оформлені іншими митницями ДФС.

Наразі мова піде про лісосировину, оформлену безпосередньо Чернівецькою митницею, експортерами якої були суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності із місцезнаходженням у Чернівецькій області.

Упродовж І півріччя поточного року експорт деревини паливної (код товарної підпозиції за УКТЗЕД 440110) здійснювали 15 буковинських підприємств: ДП \”Берегометське ЛМГ\”, ДП \”Сторожинецьке лісове господарство\”, ДП \”Сокирянське ЛГ\”, МПП \”Красток\”, ТОВ \”Ламбер\”, ФОП Дарическу В.Г., ФОП Прокопець С.Ф., ФОП Капіцька Т.А., ФОП Бужак Р.В., ФОП Іліка І.В., ФОП Циганков Р.А., ФОП Малованюк Ю.В., ФОП Томояга Т.І., ТОВ \”Поліекс Продакшн\”, ФОП Романіка С.С.

Лісоматеріали необроблені (код товарної позиції за УКТЗЕД 4403) експортували 3 підприємства: ТОВ \”БУК ІН ВЕСТ\”, ТОВ \”Ламбер\”, ДП \”Берегометське ЛМГ\”.
До митного оформлення згаданими суб‘єктами було подано усі необхідні документи, у тому числі сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, видані Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України.
Аби попередити негативні наслідки у сфері захисту екологічних, економічних, соціальних та інших інтересів населення, не допустити незаконне вивезення за межі митної території України лісоматеріалів, ми звернулися із певними пропозиціями до керівництво Державної фіскальної служби України про внесення відповідних змін до нормативно-правових актів. По-перше, в частині проведення митного огляду під час здійснення митних формальностей щодо експорту лісоматеріалів. По-друге, обов’язкового залучення представників Державного агентства лісових ресурсів України до митного оформлення, з наданням митниці експертного висновку на переміщувані лісоматеріали.

«Інформація, подана митницею, – зауважує начальник митниці Микола Салагор, – має на меті продемонструвати пересічному буковинцю, що Чернівецька митниця ДФС не наділена функціями здійснення перевірки законності як вирубки лісу, так і отримання дозвільних документів на його експорт. Наше завдання – встановити відповідність наявного експортованого товару поданим до митного оформлення документам.

Просимо буковинців про всі можливі порушення, або інші факти, що можуть вказувати на протиправну діяльність у сфері експорту лісоматеріалів (незаконність отримання дозвільних документів, підробку таких документів, зміни сортименту чи обсягів товару, тощо), повідомляти Чернівецьку митницю ДФС».

peredplata