Берегометські лісівники розвивають туризм та оздоровлюють АТОвців

ЛІСОВИМИ ФІРШТЕГАМИ
Туристичний сезон у розпалі. Кожен з тих, хто йде у відпустку, мабуть вдумується як ефективно і недорого організувати свій відпочинок. Окрім поїздок на море, вітчизняне, чи за кордон, відпочинку на відомих курортах України, туристи мають сьогодні широкий спектр вибору відпочинку і на Буковині.
«Ми давно приділяємо саме туристичному напрямку багато уваги і, вважаю, не дарма. Навіть столичні телеканали приїздять оглянути наші Берегометські угіддя», – розповідає в.о начальника Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства Роман Череватий.
Берегометські лісівники пропонують красивий, затишний, екстремальний і корисний відпочинок на лісових угіддях близьких, але незнаних, Карпат.
Ось уже другий рік поспіль ДП «Берегометське ЛМГ» активно займається розвитком лісового гірського туризму, пропонуючи відпочивальникам цікаву програму – «Лісовими фірштегами», тобто стежками. Чарівні краєвиди Мигівських, Лопушнянських, Долішньо-Шепітських, Берегометських лісів не залишають байдужими наших туристів. А можливість переночувати у затишних Будиночках лісника, посмакувати справжніми гуцульськими стравами, пройти нелегкими маршрутами високогірних Карпат, покупатися в гірських водоспадах, скуштувати цілющої води з природніх джерел – сприяє все більшій і більшій кількості туристів скористатися відпочинковими послугами нашого господарства.
Головною метою організації цього напрямку роботи є – активний відпочинок. Лісівники знайомлять відпочивальників з особливостями тих чи інших насаджень дерев, пралісами, природними заказниками та заповідними зонами, і особливо великою кількістю лікарських рослин. З цікавістю наші туристи слухають і про жителів лісової фауни. Проводяться також екскурсії до пам’яток природи та культових споруд. Так на території Мигівського лісництва розташована найголовніша база відпочинку «Маєток лісника «Мигово-Майдан»», а в урочищі Тоненьке – історична каплиця, освячена в честь релігійного свята Михайлового чуда. Каплиця була збудована ще у другій світовій війні як оберіг воїнам-визволителям і актуальною є зараз. Для відпочиваючих на цій базі відкрито волейбольний та міні-футбольний майданчики, облаштовано і дитячий. Можна попаритися в сауні, покупатися в озері, порибалити і пограти у більярд.
Чемернарське та Гірсько-Кутське лісництва, що в Долішньому Шепоті, мають свої особливості та цікавинки. Це і похід у гори, і купання в чані, екскурсії лісовими стежками, вихід на гору Мегура (1313 м над рівнем моря), підняття на перевал Шурдин, і відвідини в Селятинському лісництві Путильського лісгоспу вольєру з дикими тваринами. Разом з тим, є можливість поласувати лісовими ягодами та назбирати грибів.
Протягом червня цього року туристи з Чернівців, Кам’янець-Подільського, Києва, та районів нашої області, відвідують лісові угіддя Берегометського лісмисливгоспу, залишаючи собі незабутні враження, а лісівникам вдячність.
Вважаємо своїм обов’язком ні на мить не забувати про воїнів АТО. І тому з повною відповідальністю продовжуємо дію Програми відпочинкової реабілітації наших військових. Зараз у такій Програмі беруть участь воїни зі своїми сім’ями, які приїхали, хто у відпустку, хто демобілізований, а хто є постійним волонтером як Валерій Лейбюк, який постійно тримає зв\’язок з тими, кому надто потрібне таке невимушене і гарне спілкування з природою. Також постійним партнером цього проекту є Міжнародний рух Еко-Культура, її координатор Ольга Скобеєва. На теперішній час ми прийняли 715 осіб.
Запрошуємо всіх на відпочинок. Ми намагаємося організувати його якнайдрайвовіше і цікавіше. Адже переконані, що ЙОГО ВЕЛИЧНIСТЬ ЛIС – одвiчна симфонiя природи, її храм. Лiс – особливий, безкiнечно добрий, безкiнечно щедрий органiзм, який нiчого не просить для пiдтримки свого iснування і бере пiд захист всіх живих iстот.
Тетяна Тирон

peredplata