Travel Professional Group – найбільший туристичний оператор України з національним капіталом.
Наразі Travel Professional Group пропонує відпочинок в більш ніж 100 країнах світу за більш ніж 250 напрямками, а також послуги з організації ділових подорожей, корпоративних і тематичних заходів, послуги бізнес-консалтингу за кордоном, організацію авіаперевезень будь-якого класу в усі країни світу, послуги VIP-класу по всьому світу.
З питань консультацій та організації відпочинку будь-якого рівня можна звертатись за тел.: (044) 545-44-44, info@tpg.ua, www.tpg.ua
info@tpg.ua
01004, вул. Велика Васильківська, 34, Київ, Україна
+38 (044) 545-44-44, (067) 502 44 60, (050) 382 08 07.
• один з найбільших туроператорів України,
• досвід продуктивної роботи на ринку туристичних послуг з 1994 року;
• більше 300 кваліфікованих, відданих справі співробітників;
• філії у 5-ти найбільших містах України;
• ексклюзивні туристичні програми по всьому світу;
• краще співвідношення ціни і якості в кожній пропозиції;
• прямі авіаперельоти, комбіновані тури;
• лояльна програма франчайзингу, юридична, маркетингова підтримка на всіх етапах;
• надійні партнери.
У центрі Середземного моря розкинувся невеликий архіпелаг – справжня країна мрій, що складається з кількох островів. Найбільший – Мальта – дав назву державі, що входить до Європейської зони. Саме сюди спрямував нашу подорож провідний вітчизняний туристичний оператор Travel Professional Group.
Колись фінікійці назвали цю країну Малет – прихисток, захований куточок. А ще «меліта» , що в перекладі означає «мед», «бджола». Отож, завдяки допомозі нам пощастило відвідати солодкий захований посеред моря казковий острів.
Коли потрапляєш на Мальту, немов втрачаєш відчуття часу і віддалі. Тут усе поруч, під рукою. Адже довжина Мальти всього 28 кілометрів, а ширина – 15. Отже об’їхати її неважко. Хоч автомобілем, хоч громадським транспортом, що функціонує як швейцарський хронометр.
.Зручне розташування острова, його неймовірно красиві та цінні у військовому сенсі бухти природного походження завжди були ласим шматком для завойовників. Наполеон Бонапарт якось сказав: «Хто володіє Мальтою, той володіє Середземним морем». Отже Мальту постійно хтось завойовував. Фінікійці, римляни, візантійці, араби, османи, французи, британці – і всі залишали свій слід у мові, архітектурі, звичаях і традиціях. Тільки 1964 року Мальтійська республіка стала незалежною від Великої Британії. А 1979 року була ліквідована остання військово-морська база. Мальта стала нейтральною державою.
Історія країни налічує 7 тисячоліть. Досі тут збереглося близько 20 споруд давньої цивілізації, яка існувала в доісторичну епоху неоліту (кам’яна доба) – так звані мегалітичні храми, складені з величезних камінних брил пісковика, з якого, власне, будують всі споруди і тепер. Запаси цього зручного стійкого матеріалу мальтійцям не бракує. Вчені досі сперечаються, хто і як будував їх, проте руїни храмів стійко мовчать, оберігаючи свою таїну. Дослідження тодішніх технологій, матеріалів свідчать про те, що понад 5 тисяч років до нашої ери тут мешкали доволі розумні, винахідливі й чарівні істоти. Їм були відомі не тільки складні технології будівництва, зауважте, без такого важливого матеріалу, як метал. Прадавні люди вміли носити гарний одяг, зачіски, коштовності.
Той, хто думає, що відпочинок на Мальтійських островах обмежується нудним лежанням на морському пісочку і купанням у лагіднихлазурових хвилях, глибоко помиляється. Звичайно, острів є острів. Тут де не ступиш, скрізь можна зайти в море. До того ж, в країні практично немає закритих пляжів. Море тут безкоштовне, якщо ти хочеш посидіти по засмагати без стороннього втручання цивілізаційних вигод. До того ж, тут всюди влаштовані сходи-спуски у море – як у басейнах: зійшов – і пливеш. Навіть тим, хто лишень тримається на воді, це підійде, адже вміст солі у цій частині моря досить високий, вода буквально виштовхує тебе на поверхню. А кому не до снаги живописні камінні пейзажі, може зупинитися на піщаному пляжі, які теж є . Якщо й не поряд, то їхати до найближчого доведеться не більше 15 хвилин.
Окремо слід зауважити, що море тут всюди чисте, як сльоза, а кольори просто фантастичні – від світло смарагдового до насичено фіолетового. А чисте море тому, що Мальта лідирує серед морських держав у справі переробки побутових відходів і каналізаційних стоків. Мальтійці ревно оберігають реноме чистого моря.
Для туристів тут справжній рай. Вибирай, що душа забажає: засмага і плавання, всі вили водного відпочинку, кінний і велосипедний спорт, дайвінг і яхти, парапланеризм, альпінізм, історичні пам’ятки, архітектурні шедеври, мовні школи, бездоганний м’який клімат – 320 сонячних днів, а середня зимова температура +15 градусів С.
І на все це – помірні ціни. Скажімо, проїзд в комфортабельному громадському автобусі коштує 2 євро на 2 години. А всього за 4 євро вас запросять на 20-хвилинну подорож на човнику з очима захисника моряків єгипетського бога Хоруса на борту до мальтійської візитівки – Гроту Лазурове Око на острові Гозо.
Цей острів, молодший брат Мальти, вирізняється неймовірним спокоєм і благодаттю. Коли на Гозо чуєш легенду про Одісея і німфу Каліпсо, яка начебто саме тут затримала того шукача пригод на 7 років, якось не дуже віриться, що Одісей тут лишився не з власної волі. Казкові краєвиди морського узбережжя, таємничі споруди храмів і фортець Гозо надовго залишаються в памяті і кличуть до себе. І таки справді хочеться тут зостатися.
Побувати у країні і не поцікавитися її історією, принаймні, нелогічно. Історія Мальти захоплює одразу. Тут всюди збереглися середньовічні, а то й старші будівлі, що їх залишили по собі лицарі -госпітальєри. Але лицарі з’явилися дещо пізніше.
Спочатку тут висадилися всюдисущі войовничі фінікійці. Їхнє володіння островом проглядається у мальтійській мові, в якій є значна частка давньофінікійських слів, далі понад 60 відсотків арабських, а ще – англійських, французьких. Отже, мальтійська мова належить до семітської групи і її годі зрозуміти. Проте мальтійці вільно володіють англійською, французькою, італійською, а сьогодні – і німецькою, іспанською та іншими. Тобто порозумітися з привітними та гостинними місцевими зовсім не важко.
Основною часткою своєї історії мальтійці завдячують лицарям військово-монашого ордену іоанітів-госпітальєрів. Зароджувався орден далеко від мальтійських берегів, у Єрусалимі, в 9-10 ст. н.е., коли до святих місць прямували паломники. Вони після тяжких переходів потребували відпочинку, відновлення . Тоді кілька монахів організували так званий госпіталь – прихисток для паломників. Вони захищали, годували й лікували подорожніх. Звідти й дістали свою назву – лицарі–госпітальєри, або монаше братство ордену Св. Іоана.
1113-й рік – офіційна дата утворення ордену, коли його визнав Папа Римський і закликав у перший хрестовий похід. Відтоді й донині існує в світі ця досить впливова лицарська організація.
Далі лицарів вигнали з Єрусалиму, вони мешкали на Кіпрі, на острові Родос, де в них з’явився флот. Це не сподобалося турецькому правителю світу – Сулейману Великому, він оточив Родос, лицарі не змогли втримати оборону, але були з честю, як безстрашні воїни, відпущені Сулейманом.
Певний час вони не мали прихистку, поки Римський імператор Карл V не запропонував їм Мальту – пустельний кам’яний острів у морі – ні води, ні зелені, ні їжі, – лишень природні бухти, які стали вирішальним для лицарів аргументом, аби тут оселитися.
1530 року лицарі переселилися на Мальту. Спочатку зупинилися у центрі, спорудили фортецю – місто Мдіну. Але оскільки Мдіна була далеко від моря, звідки набігали загарбники, треба було замешкати біля Великої бухти. Вирішальним для цього стала грандіозна осада Мальти турками в 1565 році, яка тривала 4 місяці. Лицарі вкупі з місцевими мешканцями мужньо оборонялися і перемогли. І тоді вирішено було спорудити столицю саме біля Великої Бухти.
Це місто вперше в європейській історії спорудили за попереднім чітким планом, який розробив військовий архітектор Франческо Лапареллі, що його доправив на Мальту Папа. У березні 1566 року був закладений перший камінь. Під час робіт вимагали дотримання ще кількох правил. Одне з них – це ідеально прямі вулиці, які розташовувалися паралельно й перпендикулярно. На вулицях не мали права висаджувати дерева й квіти, аби економити воду, а ще – не заважати ядрам, які безперешкодно летіти вулицею до ворожого судна в морі. Ще кожний мешканець зобов’язаний був у підвалі видовбати котлован для збирання дощової води, аби був бодай невеликий її запас на випадок осади. Оскільки будувалося місто швидко, мешканці, які купляли ділянки, теж зобов’язані були забудувати їх за 3 роки.
Назвали місто на честь Великого Магістра Жана Парізо де Валетта, який керував спротивом Великій осаді турків, і особисто у 72-річному віці захищав місто з мечем та відзначився сміливістю і вправністю, здобувши перемогу. Сьогодні меч Великого Магістра зберігається у невеличкому музеї Храму Св. Лоуренса у Валетті.
Місто має магнетичну ауру, яка накопичувалась тут ще з середньовіччя, і ми не раз відчули цю ауру, коли приїжджали до Валетти. На старовинних вуличках безліч затишних ресторанчиків та кав’ярень. Увечері все місто чарівно підсвічується і вражає спокоєм, або ж під час карнавалів переносить вас у справжню казку.
Подібним магнетизмом наділене і друге за значимістю древнє місто Мдіна, яке перебуває під охороною ЮНЕСКО. З арабської „медіна” означає центр міста. Мдіна розташована в центрі острова, то була перша столиця Мальти. Тут є неперевершений по красі головний (кафедральний) собор Св. апостолів Петра і Павла. Взагалі, на Мальті багато пов’язано з іменем Святого Павла. Скажімо, ми мешкали в містечку Буджіба або Бухта Святого Павла. Вважається, що в 60-у році н.е. корабель, на якому везли апостола Павла на суд до Риму за підтримку християнства, потерпів катастрофу і його викинуло на невеличкий острів у морі. Це була Мальта, а його зустрів римський правитель Публій. Павло дивом вилікував його батька, за що Публій став ревним християнином і першим єпископом Мальти. Павло охрестив мальтійців – і відтоді тут сповідують католицизм.
Переказують про ще одне диво, вчинене апостолом Павлом. Коли під час однієї з проповідей його вкусила змія, Павло кинув гадину в вогнище. Відтоді на Мальті немає отруйних змій. Кілька видів плазунів тут мешкають, але вони цілком безпечні.
Як і в цілому безпечний відпочинок на острові. Тут практично немає злочинності. Не чути й про дорожні пригоди за участі туристичних автобусів, хоча доріг і транспорту багато.
Корінні мальтійці – вельми привітні, завжди посміхаються і радо приймають гостей. Їхні компактні домівки, що потопають у яскравих кущах бугенвілій та олеандрів, щиро відкриті для прибульців. Якщо увечері піти в невеличкі ресторанчики, але не на набережних, а в більш тихих вуличках, можна натрапити на гурти місцевих жителів, які вміють відпочивати гуртом, полюбляють танцювати в колі сусідів і друзів, та й туристів можуть радо прийняти в своє коло.
Завдяки компактності, неймовірним морським краєвидам та багатовіковій архітектурній та історичній спадщині Мальту полюбляють кіновиробники. Кажуть, що за останні 5 десятиліть тут знято близько 300 фільмів, серед них – «Троя», «Гладіатор», «Граф Монте-Крісто», «Одісея» А. Кончаловського, «Христофор Колумб», «Папай», «Код да Вінчі» та багато інших. Найбільш цікавим кіноекспонатом, який особливо полюбляють маленькі туристи, є селище морячка Папая, декорації якого залишились після зйомок відомого американського мюзиклу.
Своєрідна мовна культура Мальти та міцні британські традиції посприяли розвитку популярних нині мовних шкіл. Щороку сюди зїжджаються студенти й учні з усього світу, аби відшліфувати знання англійської, і Мальта впевнено лідирує як країна освітнього туризму. Тут є можливість не тільки вивчити мову, але й подорожувати, відпочивати біля моря.
Окремо слід відзначити мальтійську кухню. Вона тяжіє до середземноморської. Тут багато свіжих морепродуктів, смачний козячий та овечий сир, неповторне сухе вино, яке виготовляють зі смачного місцевого винограду, цілорічно багато різноманітних фруктів і овочів.
В якості подарунків з Мальти можна привезти оригінальні прикраси, сплетені зі срібної нитки, які тут називають філігрань. А ще – мальтійське скло, тонке мереживо, лікер з плодів кактуса; вироби з символами країни – мальтійським хрестом та „зрячими” корабликами.
І наостанок зауважу, що відпочинок на Мальті – доволі доступний і вигідний в розумінні співвідношення «ціна-якість». Ви можете зупинитись у місцях дорожчих і дешевших, знайти безліч безкоштовних пляжів, середньої вартості зручні й затишні готелі, або й приватні помешкання. А цікавих історичних місць тут більш ніж достатньо. Вистачить не на одну подорож.
Тож моя вам порада – відправляйтесь на Мальту, поки літня пора в розпалі, а свій відпочинок ви заслужили.