За перше півріччя обласна служба зайнятості допомогла знайти роботу майже 5,5 тисячам буковинців

На початку липня 2016 року на обліку в службі зайнятості Чернівецької області перебувало 8070 безробітних. А роботу в січні-червні отримали 5439 громадян, з них майже 1200 із соціально-вразливих категорій населення (люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, учасники АТО). Про це повідомив виконуючий обов’язки директора Чернівецького обласного центру зайнятості Роман Криган.

«За останні півроку послуги служби зайнятості отримали 15290 зареєстрованих безробітних. Окрім, власне пошуку робочого місця, це і профорієнтаційні послуги, допомога у відкритті власної справи, навчання та перенавчання на затребувані професії. Щоб вдосконалити роботу служби, ми запровадили новий регламент роботи центрів зайнятості, завдяки якому нам вдалося скоротити розрив між попитом і пропозицією на робочу силу, вдвічі знизити навантаження на одне вільне робоче місце. Наприклад, 1 липня 2016 року на одне вільне робоче місце претендувало 10 осіб, тоді як рік тому – 20 непрацюючих», – зазначив Роман Криган.

Загалом ситуація на ринку праці стабілізується. Найбільша конкуренція на вільні робочі місця службовців, менеджерів, оскільки їх на обліку перебуває 51%, а потреба на ринку праці не перевищує 30% від усіх зареєстрованих безробітних. Як і раніше, найлегше знайти роботу кваліфікованим робітникам – потреба в них складає 55%, а на обліку служби зайнятості перебуває лишень 44%.

Задля створення нових робочих місць та сприяння самозайнятості населення Чернівецької області служба надала допомогу 60 безробітним, які виявили бажання провадити власну підприємницьку діяльність.

За півроку також працевлаштовано на новостворені місця 89 безробітних, за яких підприємства області отримали компенсацію єдиного соціального внеску. При цьому 23 особи належали до категорій, що мають право на додаткові гарантії держави у працевлаштуванні.

За направленнями служби зайнятості проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 1772 безробітних, а рівень їх працевлаштування після навчання досяг позначки 94,4%. До громадських та інших робіт тимчасового характеру Чернівецькою обласною службою зайнятості було залучено 1446 осіб.

peredplata