На торгівлі пальним, цигарками та алкоголем бюджет заробив 90,7 млн. грн

Протягом семи місяців цього року бюджет Чернівців отримав 90,7 млн. грн. акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що на 44,5 відсотки, або на 40,4 млн. грн. перевищує минулорічні показники. Найбільше податку отримала місцева казна від реалізації нафтопродуктів – 35,0 млн. грн., або понад 38 відсотків у структурі надходжень з роздрібного акцизу. Надходження від продажу алкогольних напоїв склали близько 28,0 млн. грн., а від реалізації тютюнових виробів – 27,7 млн. грн. Про це повідомляє відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ.

На обліку в Чернівецькій ОДПІ станом на 01.08.2016 р. перебувають 807 платників акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами (у т.ч 177 юридичних та 630 фізичних осіб).

Звертаємо увагу, що наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» від 11.02.2016 р. № 49, затверджено новий пакет звітності щодо виробництва й обігу спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів і порядки їх заповнення.

У звітах ф. № 1-ОА, ф. № 1-РА, ф. № 1-ОТ, ф. № 2-РТ виробники та/або продавці алкоголю та/або тютюну, вказують обсяги придбання та реалізації підакцизних товарів в розрізі контрагентів із зазначенням детальної інформації про них в окремих розділах (таблицях). У них зазначають дату придбання, код області, ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки платника податків – для фізосіб-підприємців) найменування (ПІП – якщо йдеться про підприємця) контрагента, його місцезнаходження чи проживання, код продукції згідно з додатком до наказу та обсяги придбання (реалізації) алкоголю чи тютюну.
Продавці алкоголю і тютюну подають ці форми щомісячно до 10 числа наступного за звітним місяця до органу ДФС.