Нове ВІДЕО щодо обшуків в Державній прикордонній службі України

Заява Держприкордонслужби України з приводу обшуків в Адміністрації відомства 16 серпня 2016 року

Державна прикордонна служба не є політичною структурою, а є правоохоронним органом спеціального призначення, основне завдання якого – організація охорони державного кордону України. В той же час ми змушені звернути увагу суспільства на те, що в умовах «гібридної війни» спроби блокування системи організації та управління кордоном є недопустимі.

Ми впевнені, що у військовій прокуратурі більшість – це порядні офіцери, які стоять на сторожі інтересів України. В той же час окремі керівники військової прокуратури учора в черговий раз із незрозумілих мотивів спробували перевести питання кримінальної справи локального рівня на масштаби відомства і при цьому «зіткнути лобами» Держприкордонслужбу та Нацполіцію, організувавши у центрі Києва маски-шоу для російського телебачення. А з ким, кого і навіщо будуть зіштовхувати завтра?… Лише державницька позиція керівництва Держприкордонслужби – не реагувати на провокації дозволила уникнути банального зіткнення та трагічних наслідків.

У спробах дискредитувати керівництво відомства в діях військової прокуратури спостерігається завидна системність. Це ми бачили, коли один із військових прокурорів на Закарпатті зі своїм підлеглим на його особистому автомобілі (до речі, коштовному), замість того, аби розшукувати усіх учасників злочинної корупційної схеми незаконної вирубки лісу, возив знімальну групу одного із телеканалів по кордону і передавав стороннім особам іншу оперативну інформацію, коли військова прокуратура вносить до ЄРДР інформацію про, насправді, законні дії прикордонників по виконанню у пункті пропуску «Грушів» доручення одного із правоохоронних органів стосовно громадянки України, коли, в порушення усіх норм, ще до початку процесуальних дій слідчі військової прокуратури надають доступ до режимного об’єкту співробітникам все-того ж телеканалу (це добре видно на відео, яке учора опублікувала Держприкордонслужба).

Так, в Держприкордонслужбі, як і в державі, є багато проблем, але у відомстві борються з ними і готові лише посилювати тиск на злочинність на державному кордоні. Проте ця робота тільки тоді буде успішною, коли правоохоронні органи будуть діяти спільно і в інтересах народу України, а не чиїхось особистих. Для того, аби встановити істину в незаконній вирубці лісу на Закарпатті, потрібно працювати на Закарпатті і встановлювати причетних осіб і з інших структур і відомств які, безумовно, є. Державна прикордонна служба продемонструвала, що є відкритою для слідства і співпраці. За нашою інформацією було оголошено підозру 4 військовослужбовцям Чопського загону, до речі, це було не вчора, а ще понад 1,5 місяці тому. Ми передали до Генеральної прокуратури матеріали, які свідчать про інші епізоди справи з можливими ознаками злочинних дій. Ми попросили наших словацьких колег також розібратися у ситуації та подати наявну у них інформацію.

В умовах «гібридної» війни проти України єдиним переможним шляхом є спільна робота і об’єднання зусиль. Держприкордонслужба впевнена у цьому і готова до співпраці.

Слава Україні!