В Україні за борг в 10 тис. грн. можна позбутися житла

В Україні за борг в 10 тис. грн. можна позбутися житлаВ Україні боржник може втратити своє єдине житло, якщо заборгував понад 10 тис. гривень. Про це повідомив директор департаменту організації та виконання рішень Державної виконавчої служби Олексій Соломко.

\”Згідно з чинним законодавством, державний виконавець може звернути стягнення на єдине житло боржника, але тільки в тому випадку, якщо сума стягнення перевищує 10 мінімальних заробітних плат – це приблизно 10 тис. гривень на сьогоднішній день\”, – сказав чиновник.

При цьому А. Соломко зазначив, що відчуження житла відбувається вкрай рідко, оскільки державний виконавець звертає стягнення на нерухоме майно боржника в останню чергу.

За його словами, перш за все до уваги виконавців потрапляють доходи та рухоме майно.

\”Втрати квартири не слід боятися ще й тому, що Жеку, щоб звернутися в суд, як правило, потрібно, щоб сума заборгованості перевищувала 10 тис. гривень\”, – говорить А. Соломко.

За його словами, тоді це буде економічно вигідно, адже Жеку треба сплатити мито. У свою чергу суди, коли розглядають такі справи, завжди перевіряють всі обставини: як особа сплачувала раніше, які були підстави для припинення сплати житлово-комунальних послуг, і тільки після цього приймає обґрунтоване рішення.

При цьому А. Соломко, посилаючись на досвід роботи у виконавчій службі, сказав, що жодного випадку продажу квартир за комунальні борги ще не було і, мабуть, найближчим часом не буде.

\”Найбільші заборгованості, які були у нас на виконанні, не перевищували 30 тис. гривень, але це, ви розумієте, вже напружена ситуація – коли особа протягом декількох років принципово не платить за житло\”, – сказав А. Соломко.

Нагадаємо, за 5 місяців 2011 року українці сплатили житлово–комунальні послуги на 18,4 млрд. гривень. Таким чином, за послуги було сплачено порівняно з аналогічним періодом 2009 року (14,3 млрд. гривень) на 28,6% більше.

Новини Партнерів