В Україні боржник може втратити своє єдине житло, якщо заборгував понад 10 тис. гривень. Про це повідомив директор департаменту організації та виконання рішень Державної виконавчої служби Олексій Соломко.
\”Згідно з чинним законодавством, державний виконавець може звернути стягнення на єдине житло боржника, але тільки в тому випадку, якщо сума стягнення перевищує 10 мінімальних заробітних плат – це приблизно 10 тис. гривень на сьогоднішній день\”, – сказав чиновник.
При цьому А. Соломко зазначив, що відчуження житла відбувається вкрай рідко, оскільки державний виконавець звертає стягнення на нерухоме майно боржника в останню чергу.
За його словами, перш за все до уваги виконавців потрапляють доходи та рухоме майно.
\”Втрати квартири не слід боятися ще й тому, що Жеку, щоб звернутися в суд, як правило, потрібно, щоб сума заборгованості перевищувала 10 тис. гривень\”, – говорить А. Соломко.
За його словами, тоді це буде економічно вигідно, адже Жеку треба сплатити мито. У свою чергу суди, коли розглядають такі справи, завжди перевіряють всі обставини: як особа сплачувала раніше, які були підстави для припинення сплати житлово-комунальних послуг, і тільки після цього приймає обґрунтоване рішення.
При цьому А. Соломко, посилаючись на досвід роботи у виконавчій службі, сказав, що жодного випадку продажу квартир за комунальні борги ще не було і, мабуть, найближчим часом не буде.
\”Найбільші заборгованості, які були у нас на виконанні, не перевищували 30 тис. гривень, але це, ви розумієте, вже напружена ситуація – коли особа протягом декількох років принципово не платить за житло\”, – сказав А. Соломко.
Нагадаємо, за 5 місяців 2011 року українці сплатили житлово–комунальні послуги на 18,4 млрд. гривень. Таким чином, за послуги було сплачено порівняно з аналогічним періодом 2009 року (14,3 млрд. гривень) на 28,6% більше.