Чернівчан запрошують до участі в конкурсі зі створення сервісів для міста Apps4Cities Challenge

Чернівчан запрошують до участі в конкурсі зі створення сервісів для міста Apps4Cities Challenge2 вересня о 18:00 в дворику Ратуші відбудеться презентація конкурсу сервісів для міст Apps4Cities Challenge. Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup в рамках проекту “Дані міст/Apps4Cities” з 15 серпня по 18 вересня 2016 року збирає ідеї сервісів для міст на основі відкритих даних. Ті, хто подадуть найкращі ідеї, отримають 3 тисячі доларів для їх технічної реалізації.

Представники влади, бізнесу, так і групи активістів, представники НГО Чернівців можуть подавати ідеї для технічних сервісів. Конкурс міських сервісів Apps4Cities Challenge має на меті розв\’язання міських проблем за допомогою технологій чи створення потрібного та цікавого сервісу для громади, влади чи бізнесу.

Основою таких ідей можуть стати ініціативи розробки сервісів, візуалізація та інші інструменти; продукти, що використовують будь-який набір даних, розміщений на порталі data.danimist.org.ua. Також у створенні сервісу допускається і використання інших відкритих даних або даних, отриманих шляхом краудсорсінгу. На порталі “Дані міст” вже є 10 наборів відкритих даних про навчальні заклади, транспорт, орендовані приміщення, заклади харчування, торгівлі, громадські туалети міста Чернівці.

Подати заявку на конкурс можна двома шляхами:

Варіант 1 . “У мене є ідея”:

Повідомте ідею сервісу, в якому будуть використані міські відкриті дані; зберіть команду або приєднуйтеся до вже сформованої команди; і доведіть ідею до створення прототипу. Цим варіантом можуть скористатися як юридичні особи, що мають ідеї, так і активісти (їх команди).

Варіант 2 . “Взяти ідею”:

Оберіть ідею для проекту, представлену нашими партнерами, чи приєднайтесь до групи, яка вже працює над ідеєю (або сформуйте власну команду), і починайте разом з ними реалізацію ідеї.

Цим варіантом можуть скористатися міські активісти (та їх команди), які не мають ідеї для реалізації, проте готові приєднатися до іншої ініціативи. Обирати ідеї можна буде із визначеного переліку ідей, що запропоновані партнерами Конкурсу та розміщені на нашому сайті.

Все це можна буде зробити до 18 вересня (включно).

Органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації всіх форм власності, а також міські ініціативи, які знають про локальні проблеми та мають ідеї, як їх вирішити за допомогою технологій, та/або мають задум щодо створення цікавого сервісу для міста, громади, влади та бізнесу, можуть подавати заявки та реалізувати ініціативи разом з нами.

Вибір команди, яка буде здійснювати реалізацію ідей, поданих організаціями та установами, обиратимуть власники ідеї.

Детальніше про умови Конкурсу.

Для того, щоб подати ідею на конкурс, просто зареєструйтесь і заповніть форму на сайті проекту.

Вже в кінці листопада в рамках Apps4Cities Challenge шляхом інтернет-голосуванням та за рішенням журі буде відібрано чотирьох переможців, які отримають призи у розмірі 3 000 доларів США та пропозицію подальшої інкубації своїх проектів.

Долучайтеся до створення сервісів для свого міста!

Всеукраїнський проект “Дані міст/Apps4Cities” реалізовує Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Партнери проекту: Ресурсний центр розвитку громадських організацій «Гурт», портал «Громадський простір», журнал «Фокус», Український кризовий медіа-центр, програма «Код міста», громадська організація «Інститут успішного міста», всеукраїнська громадська організація «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація відкритих міст».

Більше про конкурс Apps4Cities Challenge та портал «Дані міст/Apps4Cities»

Конкурс Apps4Cities Challenge — це змагання ідей щодо сервісів, які спрощують життя жителів та гостей міст, підвищують якість прийняття управлінських рішень, сприяють розвитку бізнесу в рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities». Навколо таких ініціатив зможуть збиратись команди програмістів та інтернет-спільнот, активістів та усіх зацікавлених.

Портал «Дані міст/Apps4Cities» — це портал відкритих міських даних та майданчик для всіх бажаючих не тільки створювати на основі вже отриманих нами даних сервіси для міст, для громадян, для бізнесу та влади, а й пропонувати, надавати свої набори даних, отримані у відповіді на запити або в результаті власної діяльності.

Більше про конкурс та проект читайте на його сайті та офіційних сторінках у Facebook та Twitter.