Цьогоріч на Буковині вітрянкою перехворіло майже тисяча осіб

Вітряна віспа (вітрянка) є гострим, високозаразним вірусним інфекційним захворюванням. Для дитячого віку притаманний легкий перебіг захворювань, у дорослих вона може набувати важких форм та викликати такі ускладнення, як пневмонії, енцефаліти.

Збудником вітряної віспи є вірус зостер, який може все життя зберігатися в організмі людини і в дорослому віці викликати таке захворювання, як оперізуючий лишай. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом.

Якщо в колективі захворіє хтось один, ймовірність того, що перехворіють всі інші, становить близько 100%, не захворіють тільки ті хто перехворів.
Хворий на вітрянку стає заразним за кілька днів до висипу та ще протягом п\’яти днів з моменту появи останньої бульбашки.

Хвороба починається з появи бульбашок (схожі на краплі води, оточені вузьким рожево-червоним обідком, нерідко зудять), слабкості та підвищення температури. Висипання спочатку з\’являються на спині, грудях, животі, голові, а згодом на кінцівках.

Після хвороби виникає довічний імунітет, але приблизно в одному випадку зі 100 можливі повторні випадки захворювання.

За результатами епідеміологічного аналізу встановлено, що за 8 місяців 2016 року в м.Чернівці захворіло вітрянкою 969 осіб, в тому числі 813 дітей. В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року відбулося зростання захворюваності майже у 2 рази. 80% захворілих дітей відвідували дитячі організовані колективи (садочки та школи).

В дошкільних навчальних закладах, при ускладненні епідемічної ситуації проводяться обмежувальні протиепідемічні заходи. Контактні (особи, які спілкувалися з хворим), перебувають під медичним наглядом протягом 21 дня, двічі на день вимірюється температура тіла. В приміщеннях, для профілактики посилюється режим провітрювання, проводиться дезінфекція приміщень бактерицидними лампами.

Хворі повертаються в організований дитячий колектив не раніше ніж через 5 днів після появи останнього елементу висипу.

Щеплення проти вітряної віспи в Україні є рекомендованими але не обов’язковими. Щепленням підлягають діти, які досягли 12-місячного віку, діти, які поступають до дитячого дошкільного закладу та школи, працівники охорони здоров’я, які мають високий ризик інфікування і які не хворіли на вітряну віспу.
Наталія Гопко
В.о. Директора Державної установи
«Чернівецький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров’я України»

peredplata