Пільгові перевезення у Чернівцях розпочинаються із завтрашнього дня

Пільгові перевезення у Чернівцях розпочинаються із завтрашнього дняПорядок перевезення пільгових категорій громадян на міських автобусних маршрутах загального користування розпочинає діяти з 8 вересня. Він дає можливість 13 категоріям громадян без обмежень користуватися правом безкоштовного проїзду на 17 автобусних маршрутах.

Підтверджуючим документом для безкоштовного проїзду на 17 автобусних маршрутах є посвідчення пільговика або пенсійне посвідчення. Відмовити громадянину, який має право на пільгу, у безкоштовному проїзді на цих маршрутах перевізник не має права.
Понесені перевізниками втрати за перевезення на цих маршрутах пільгових категорій громадян відшкодовуються за рахунок коштів міського бюджету.
На компенсацію цих витрат 6 вересня сесія міської ради спрямувала з бюджету міста 3,1 млн. грн. Компенсацію за перевезення пільговиків перевізники отримуватимуть щомісяця відповідно до фактичних обсягів наданих послуг. За основу при складанні розрахунків на виплату компенсації приймається виручка від перевезених платних пасажирів, затверджений тариф, кількість перевезених платних пасажирів та коефіцієнт співвідношення кількості пасажирів-пільговиків та пасажирів, що оплачують проїзд. Керівники транспортних підприємств – перевізників несуть персональну відповідальність за достовірність звітних даних та наданих розрахунків.
Перевізник зобов’язується забезпечувати регулярність руху на міських маршрутах не менше 95%, повідомляти про припинення виконання перевезень на маршрутах через несприятливі погодні та дорожні умови, інші форс-мажорні обставини, що унеможливлюють виконання автоперевезень, а також без погодження із замовником не змінювати кількість графіків, інтервал руху та режим роботи, забезпечувати дотримання водіями затвердженої схеми руху автобусів на маршруті.
Міський голова Олексій Каспрук висловив вдячність депутатам за розуміння важливості забезпечення пільгового проїзду громадян та запевнив, що цей інструмент соціальної підтримки має бути доступним і зручним для пільговиків та прозорим для контролю громади за якістю та повнотою надання цих послуг.
Довідково.
Перелік автобусих маршрутів,
на яких відшкодовуються втрати понесені перевізниками на перевезення пільгових категорій громадян

1. маршрут№1 «вул. М.Тореза – з-д “Кварц”»
2. маршрут №3 «вул. Садова – вул. Вижницька»
3. маршрут №4 «вул. Садова – Цецино»
4. маршрут № 6 «вул. Садова – вул. Заставнянська»
5. маршрут № 10-А «у-г “Рязань” – район Садки»
6. маршрут №19 «вул. Садова – вул. Литовська»
7. маршрут №21 «вул. Садова – Стара Жучка»
8. маршрут №23 «вул. М.Тореза – вул. П.Кільцева»
9. маршрут №26 «з-д “Гравітон” – вул. Комарова»
10. маршрут №26А «з-д “Гравітон” – вул. Комарова»
11. маршрут №36 «Садова – Чорнівський млин»
12. маршрут №15 «вул. Садова – вул. Дунайська»
13. маршрут №16 вул.Садова – вул.Д.Квітковського»
14. маршрут №24 «Ленківці – вул.Сторожинецька»
15. маршрут №8 «вул.Садова – Клокучка»
16. маршрут №27 « вул.Садова – вул.Я.Степового»
17. маршрут №7 «вул.Кочубея –Нові Ленківці»

Перелік окремих категорій громадян,
які мають право на безкоштовний проїзд автотранспортом загального користування на міських автобусних маршрутах

1. Інваліди війни;
2. Учасники бойових дій та особи прирівняні до них;
3. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до 1-2 категорій, а також діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
4. Реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій;
5. Інваліди I та II групи;
6. Пенсіонери за віком;
7. Діти-інваліди;
8. Діти з багатодітних сімей;
9. Діти-сироти;
10. Діти, позбавлені батьківського піклування;
11. Особи, які супроводжують інвалідів 1 групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи);
12. Ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранів служби цивільного захисту, держспецзв’язку України;
13. Члени сімей загиблих військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісті під час проходження служби