Перинатальний центр у Чернівцях має з`явитися вже у 2013

Про це журналістам розповів сьогодні начальник головного управління охорони здоров`я ОДА Ігор Шкробанець. За його словами, поки що у місті функції центру виконують майже всі пологові будинки, зокрема – пологовий будинок №1. Чотири роки тому в області створено функціональний перинатальний центр, тобто завезено нове обладнання у пологові будинки міста та райцентрів. За допомогою цих приладів вдалось знизити смертність новонароджених на 30%.

Будівництвом закладу в Чернівцях здійснюватиметься завдяки національному проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Завдяки йому шанс на життя матимуть дітки, вагою навіть 500 грам. Перинатальний центр планують створити на основі першого пологового будинку. Послуги в ньому, як запевняють в адміністрації, будуть не лише безкоштовними, але й не будуть вимагати «благодійних пожертв» від породіль.

Але перед цим потрібно пройти кілька етапів: створити кошторис, оцінити стан будівлі, модернізувати заклад. На ці потреби з держбюджету виділено 48 млн. грн. Вже зараз в області є акушерські реанімобілі, які пристосовані для транспортування породіль та новонароджених. За словами чиновника, послуги таких машин є безкоштовними, хоча їхній стан бажає кращого. Тож у рамках проекту також закуплять нові реанімобілі.

Вже через рік, якщо вірити обіцянкам влади, перинатальний центр у Чернівцях буде готовий прийняти пацієнтів.

Оксана Баланюк

Новини Партнерів