Відтепер всі, хто проживає на території Апеннін, муситимуть сплачувати до італійської казни за закордонну нерухомість. Як за віллу в Ніцці, так і за хатину в буковинському селі.
В Італії з\’явився новий податок, який деякі ЗМІ вже охрестили \”податком доглядальниць\”. Тепер всі, хто проживає на території Апеннін, муситимуть сплачувати до італійської казни за закордонну нерухомість. Як за віллу в Ніцці, так і за хатину в Чернівцях.
Уряд Монті, намагаючись врятувати Італію від кризи, ухвалив пакет декретів, метою яких є наповнити казну. Серед інших пройшов і декрет про новий податок – Ivie. Він стосується всіх, хто проживає на території країни, а не тільки її громадян. Згідно з декретом, всі податкові резиденти Італії мусять заплатити 0,76 % від вартості свого закордонного нерухомого майна.
Невідомо, чи розробники нового податку замислювались щодо того, скільки власників закордонних квартир є італійцями, а скільки – іноземцями, для яких це перше і єдине житло у власності. Але закон різниці не робить – і ті, й інші мусять платити.
Українська громада цією новиною стурбована, а багато хто й обурений: \”чому, мовляв, Італія хоче гроші за мою хату, яка мені належить вже десятиліттями і до якої вона жодного стосунку не має?\”
Крім того, виникає ціла низка суто технічних питань. Декрет передбачає обчислення податку на основі \”ціни продажу, вказаної в акті купівлі-продажу або, за його відсутності, від ринкової ціни нерухомості\”. А що робити, якщо квартира була приватизована, тобто фактично безкоштовно передана державою, за пострадянських часів? Або придбана за кілька мільйонів тодішніх карбованців. Хто і як їх буде перераховувати на євро? І якщо робити оцінку ринкової вартості, то за чий рахунок запрошувати спеціаліста?
Утім, в уряді про ці проблеми знають, тому, кажуть там, незабаром має вийти низка роз\’яснень щодо декрету.