У Чернівцях готівкові розрахунки обліковують 1998 касових апаратів

Контроль за обігом готівки шляхом застосування касової техніки – звичайна практика у цивілізованих країнах Станом на 01.12.2016р. платники столиці Буковини використовують у підприємницькій діяльності 1998 реєстраторів розрахункових операцій, які формують електронну контрольну касову стрічку, відповідно до вимог чинного податкового законодавства.

Упродовж одинадцяти місяців цього року в Чернівецькій ОДПІ зареєстровано 825 одиниць касової техніки.

Чернівецька ОДПІ нагадує, що згідно п. 296.10 ст.296 Податкового кодексу України реєстратори розрахун кових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Обсяг доходу з метою застосування критерію (понад 1000000 грн.) визначається з урахуванням всіх доходів, які відповідно до п.292.1 ст.292 Кодексу включаються до складу доходу платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця. Про це повідомляє відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ.