Чернівецькі “підакцизні” бізнесмени торік проштрафилися майже на 2 мільйони

«Упродовж минулого року в ході перевірок питань додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства при здійсненні торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами у 108-ми платників було виявлено порушення законодавства, за результатами яких несумлінним підприємцям донараховано 1,8 млн. грн. фінансових санкцій та акцизного податку. Кожна фактична перевірка дотримання законодавчих норм на ринку підакцизної продукції, яку проводять фахівці відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Чернівецької ОДПІ, – результативна»,- розповіла начальник цього підрозділу Людмила Осадчук.
Часте порушення при реалізації підакцизних товарів – це здійснення господарської діяльності без наявності ліцензій за торгівлю алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Фахівцями Чернівецької ОДПІ торік було виявлено 8 фактів роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій. Штрафна санкція за таке порушення складає 17,0 тис. грн., отож ризикова без ліцензійна торгівля для порушників принесе в бюджет додаткових 136 тис. грн.
Поза правовим полем грають підприємці, які порушують встановлений державою порядок мінімальних та максимальних цін на алкогольні напої та тютюнові вироби. На цьому «погоріли» більше трьох десятків підприємців.
«Минулого року в Чернівцях було зафіксовано 5 фактів реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, сума штрафів за скоєні правопорушення 34 тис. грн. Крім того, учасникам реалізації підакцизних товарів неповнолітнім анульовано ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами»,- розповіла Людмила Василівна.
Нагадаємо: роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, тільки за наявності у них ліцензій.

peredplata