На прибирання вулиць вже виходять солдати

Зиму ми чекали, але вона, як завжди, прийшла «зненацька». Чимало чернівчан і далі нарікають на бездіяльність влади та екстремальні умови пересування тротуарами міста. Непосипані належно та своєчасно дороги, кучугури снігу заважають не лише пішоходам, а й автомобілістам. У травматологічному відділені лікарні швидкої медичної допомоги вже не вистачає місця для пацієнтів, тому їх переводять у дитяче та хірургічне відділення.

Проте влада заявляє, що в неї все під контролем. За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Анатолія Дудки, на вирішення цієї проблеми було виділено достатньо коштів, працює 602 одиниці техніки та 211 чоловік. У період сильного снігопаду з 5 на 6 січня на чергуванні перебувало 31 одиниця техніки та 11 людей.

Незважаючи на всю готовність, техніка вчасно не розчищала вулиці, а здійснювала свою роботу в години «пік». 4 лютого на Центральній площі працював трактор, що очищав пішохідну зону від снігу і створював дискомфорт для пішоходів.

А 7 лютого до редакції газети звернулись чернівчани з питаннями: чому солдати виконують роботу двірників. Вони розчищали тротуари на вул. Руській, в районі УГКЦ. На запитання про те, з якої вони частини та яку службу проходять, вони відмовились відповідати.

Перший заступник директора департаменту ЖКГ міської ради Василь Манчуленко так прокоментував цю ситуацію: «Проблема в тім, що всі хочуть ходити чистими тротуарами, але ніхто не хоче взяти до рук віника чи лопати. У зв’язку з екстремальними умовами, що склалися на нинішній день, комунальні служби не встигають справлятись зі своїми обов’язками. Саме тому, як виняток, звернулись по допомогу до місцевих військовиків. Не думаю, що це приниження гідності людини…».

І він правий. Якщо основна задача солдат – захищати населення, то їх мобілізація для порятунку в екстремальних умовах не є таким жорстоким
кроком зі сторони влади. Адже на місці солдатів могли бути студенти або працівники держустанов. В радянські часи, наприклад, студенти виконували цю роботу.

Проте, чи не було б зараз логічнішим застосовувати для цього працю людей, які знаходяться на обліку у Центрі зайнятості? Звичайно, владі вигідніше економити на робочій силі, а тим часом все більше людей травмуються…

Галина Кузуб, Юрій Манчуленко