На Буковині майже 190 тис. громадян набули право на земельний пай

Минулого року у сфері земельних відносин зроблено чимало, але ще більше необхідно зробити у цьому році, наголосив голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв під час обласної селекторної наради з питань підготовки сільгосптоваровиробників до проведення комплексу весняно-польових робіт. Першочерговим завданням є видача державних актів на право власності на земельні ділянки (паї). В Чернівецькій області майже 190 тис. громадян набули право на земельний пай, близько 80 тисяч селян ведуть особисте селянське господарство, невитребуваними досі залишаються понад 5,4 тисячі паїв.

Торік 93,4 тис. власників земельних паїв уклали договори оренди з агроформуваннями на площі 125,2 тис га – згідно з державними актами укладено 76,8 тис. договорів, решта – відповідно до земельних сертифікатів. Орендна плата за земельні паї згідно з договорами складала 45,7 млн. гривень, або 2,6% від нормативної грошової оцінки землі. В середньому по області за гектар землі було виплачено 413 гривень орендної плати. Крім того, в землях запасу та резерву сільських рад налічується 6,6 тис. га ріллі, з яких передано в оренду тільки 1,7 тис. га, або 26% від загальної площі.

Нині проводиться переукладання договорів оренди землі між орендодавцями та орендарями з урахуванням вимог відповідного Указу Президента України, згідно з яким одним із пріоритетних завдань визначено підвищення рівня соціального захисту сільського населення, зокрема шляхом запровадження плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення у розмірі не менше 3 відсотків від нормативної грошової оцінки та коефіцієнту її індексації у розмірі 1,756. Таким чином, розмір плати за оренду земельних ділянок збільшиться до 90 млн. гривень, а орендна плата за гектар в середньому становитиме 725 гривень.

“На Буковину не прийде жоден інвестор, якщо ми не покажемо йому земельні ділянки, в які він може інвестувати, – сказав Михайло Папієв. – Тому всі населені пункти області мають бути бездоганними щодо ефективного землекористування”, повідомляє прес-служба ОДА.

peredplata