На Буковині служба зайнятості працевлаштувала 103 учасники АТО

За шість місяців 2017 року послугами обласної служби зайнятості скористалося 857 військовослужбовців, які брали участь в АТО та після демобілізації отримали статус безробітного. Про це повідомляє в.о. директора Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

«З початку року фахівці служби зайнятості працевлаштували 103 учасники АТО, в тому числі 6 осіб із виплатою роботодавцю компенсації у розмірі єдиного соціального внеску. Професійне навчання пройшли 19 осіб, з 18 уже отримали роботу на підприємствах області. Також 18 АТОвців залучали до виконання оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру», – зазначила Любов Кожолянко.

За її словами, троє колишніх військовослужбовців із Чернівців та один із Сторожинецького району отримали виплату одноразової допомоги для початку власної підприємницької діяльності. Двоє займатимуться торгівлею, а інші працюватимуть у сферах прання і хімічного чищення текстильних й хутряних виробів, монтажу водопровідних мереж систем опалення і кондиціонування. На розвиток підприємницької діяльності отримали від 11 тис грн до 27 тис грн, на загальну суму 77,4 тис грн.

Станом на 1 липня 2017 року на обліку перебували 407 демобілізованих військовослужбовців із зони АТО із статусом безробітного, 328 з яких отримували допомогу по безробіттю. Найбільша кількість тимчасово незайнятих АТОвців зареєстровано у Чернівцях (90 осіб), Кіцманському (49), Хотинському (45) та Кельменецькому районах (39).

За освітнім рівнем 144 безробітних цієї категорії мали професійно-технічну, 126 – повну загальну середню, 49 – базову або неповну вищу, 48 – вищу освіту.
Середній розмір допомоги по безробіттю для колишніх військовослужбовців складає 3405 грн. – повідомляє Відділ організаційної та інформаційної роботи
Чернівецького обласного центру зайнятості.