Ринок праці

На обліку в державній службі зайнятості на 1 березня п.р. перебувало 11,8 тис. не зайнятих трудовою діяльністю громадян області, що на 3,0% більше, ніж на 1 лютого п.р. Серед зазначеної категорії громадян кожен другий раніше обіймав місце робітника, майже кожен четвертий – посаду службовця.
Офіційний статус безробітних на 1 березня п.р. отримали 11,5 тис. незайнятих громадян, з них 7,4 тис. – сільські жителі.

Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по області за лютий п.р. зріс на 0,1 в.п. і на 1 березня п.р. становив 2,1% від кількості населення працездатного віку.
Середній розмір допомоги по безробіттю у лютому п.р. становив 830,83 грн., що на 22,6% менше, ніж законодавчо встановлений мінімальний розмір заробітної плати.
За сприяння державної служби зайнятості у лютому п.р. було працевлаштовано 381 особу, з яких 13,6% були особами, які потребували особливого соціального захисту. Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених підприємствами, установами та організаціями області на 1 березня п.р. становила 889 одиниць. Із зазначеної кількості вільних робочих місць (вакантних посад) 39,8% передбачалося для робітників, 50,8% – для службовців, решта – для осіб, які не мають професії.

peredplata