На Буковині опозиція отримала першу перемогу в роботі місцевого самоврядування

На Буковині опозиція отримала першу перемогу в роботі місцевого самоврядуванняДепутати не дозволили провести рішення влади вносити зміни до бюджету спільними розпорядженнями голів ОДА та облради. Цього досягли завдяки попередньо узгодженій позиції і злагодженим діям опозиційних фракцій в крайовому парламенті.

На сьогоднішній черговій сесії облради керівництво обдержадміністрації (яке уособлює і керівництво обласної організації Партії регіонів) намагалося з голосу внести в порядок денний питання про право у міжсесійний період вносити зміни до бюджету спільними розпорядженнями голів ОДА та облради. Фракція ВО «Батьківщина» не підтримала цю пропозицію ні на засіданні бюджетної комісії (там єдиним членом комісії, який виступив проти, була депутат від «Батьківщини» Світлана Фочук), ні власне на сесії. Представники опозиції не дали підтримки цьому питанню з кількох причин.

По-перше, внесення таких питань у порядок денний згідно з Законом про доступ до публічної інформації вноситься не менше, ніж за 20 днів до проведення сесії. Цього влада дуже чітко дотримувалася під час минулої сесії, коли депутат обласної ради від фракції ВО «Батьківщина» Іван Мунтян виносив на розгляд сесії свій депутатський запит про надання матеріальної допомоги родині буковинців на лікування дитини. Тоді голова ОДА М.Папієв навіть припустив факт корупції у цьому факті, і дитина так і не отримала допомоги від області. Сьогодні ж питання про можливість внесення змін до бюджету практично одноосібно (враховуючи ще й те, що облрада не має керівника), до корупції не прирівнюється?

Окрім цього, такий спосіб внесення змін до бюджету суперечить чинному законодавству (зокрема, п. 2 ст. 19 Конституції України та п.17 та 18 ст. 43 Закону про місцеве самоврядування).

Також немає жодних гарантій, що кошти будуть розподілені справедливо. Адже, наприклад, для завершення будівництва школи в Кам’яна Сторожинецького району згідно з кошторисом необхідно 1 млн. 800 тис. грн., а влада пропонує виділити менше половини – всього 500 тис. Аналогічна ситуація в с. Молодія Глибоцького району, де потреба складає 2 млн. грн., а виділяють 800 тис.Це мізер, який швидше можна вважати «подачкою», аніж «розподілом коштів». Тому депутати від ВО «Батьківщина» переконані, що подібні рішення мають прийматися колективно і після глибокого вивчення та обговорення.

Тож сесія, яка не набрала голосів депутатів навіть на затвердження порядку денного в такий невідповідний законодавству спосіб, завершила свою роботу менш ніж через півгодини після початку. Таке сталося вперше за кілька скликань обласної ради.

Депутати фракції ВО «Батьківщина» розуміють нагальну необхідність виділення коштів школам та лікарням, але розподіл бюджетних коштів має відбуватися прозоро і тільки в рамках законодавства. Управління областю в «ручному режимі» і за принципом надання преференцій з особистих симпатій є неприпустимим.

Прес-служба Чернівецької обласної організації
партії ВО «Батьківщина»

peredplata