Чернівецький міський відділ ДСНС України вкотре закликає громадян не спалювати суху траву

З початку року на території м. Чернівці виникло 35 пожеж внаслідок горіння сухої трави, що становить 22% від загальної кількості пожеж. Найчастіше такі пожежі виникають через порушення правил безпеки самими ж громадянами. Люди, спалюючи суху траву, не завжди розуміють всю небезпеку, оскільки через вітер вогонь може вийти з-під контролю та поширитися на значну площу і перекинутися на розташовані поруч будівлі – інформує Чернівецький міський відділ ДСНС.

Пожежі, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні тим, що за короткий проміжок час набирають великих розмірів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується вдвічі-втричі. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.
Чернівецький міський відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області звертається до мешканців краю: не спалюйте суху траву та будьте обережні при користуванні відкритим вогнем.

Щоб не допустити виникнення пожежі через загорання сухої трави, дотримуйтеся правил пожежної безпеки:
– будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;
– не залишайте без нагляду розпалене багаття;
– не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;
– не спалюйте суху траву;

Дотримання правил пожежної безпеки не вимагає жодних надзусиль чи матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди. Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!