19 жовтня у селі Долішній Шепіт Вижницького району відбулися навчання «Моделювання кризових ситуацій у лісовій та гірській місцевості», котрі проводилися у рамках українсько-польського проекту «Покращення ефективності діяльності місцевої пожежної охорони на території Вижницького району». Участь у навчаннях взяли рятувальники, волонтери Червоного хреста, працівники лісового господарства, працівники місцевої пожежної охорони та фахівці екстрених служб. Про це повідомляє прес-служба Управління ДСНС України у Чернівецькій області.
За ходом проведення навчань спостерігала делегація польських пожежників, яка у рамках міжнародної співпраці з кількаденним візитом перебуває у Вижницькому районі.
Відбувалися навчання у три етапи, на кожному з яких учасники тренувались ліквідовувати різні надзвичайні ситуації. За першої умови, рятувальники працювали на місці змодельованої дорожньо-транспортної пригоди. Внаслідок умовної аварії всередині автомобіля знаходилася потерпіла людина. Рятувальники за допомогою спеціального інструмента розрізали та розтиснули пошкоджену кабіну автомобіля та деблокували травмованого із вантажівки. Далі постраждалому першу допомогу надавали медики та волонтери Товариства Червоного Хреста.
У другій ситуації вогнеборці гасили умовну лісову пожежу. На цьому етапі до навчань залучалися також працівники лісового господарства. Вони першими прибули на місце події та приступили до ліквідації пожежі. У подальшому їм на допомогу прибув пожежно-рятувальний підрозділ з м. Вижниці. Оскільки вогонь міг поширитися на найближчий населений пункт до лісництва, місцева пожежна команда забезпечувала охорону села від вогню.
Заключним елементом навчань було відпрацювання дій за призначенням під час рятувальних робіт у гірській місцевості. За легендою, під час спуску зі схилу травмувалося двоє туристів. Люди не могли самостійно продовжувати шлях, тому на допомогу викликали гірське пошуково-рятувальне відділення Аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС України у Чернівецькій області. Рятувальники відшукали людей у гірській місцевості та з допомогою спеціального обладнання спустили потерпілих з гори донизу у безпечне місце, де постраждалим вже надавали допомогу волонтери Товариства Червоного Хреста.
Після завершення практичної частини навчань польські та українські рятувальники обмінялися досвідом щодо дій під час ліквідації надзвичайних ситуацій, характерних для гірської місцевості. Також закордонна делегація передала для Іспаської місцевої пожежної команди багатофункціональний рятувальний автомобіль «Ford Ranger» та 12 багатофункціональних сумок рятувальників для місцевої пожежної охорони Вижницького району, котрі учасники навчань уже випробували під час різних етапів сьогоднішніх тренувань.