Для влаштування дитини-сироти в сім\’ю потрібна її згода

Мінсоцполітики наказом від 19.09.2017 N 1485 затвердило Порядок взаємодобору сім\’ї та дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.
Порядком визначено процедуру взаємодобору дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, та осіб (потенційні опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі), які виявили бажання прийняти у свою сім\’ю дитину на виховання та спільне проживання, і осіб (опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі), у сім\’ях яких уже виховуються такі діти.

Особам, у сім\’ї яких може бути влаштована дитина, надаються такі відомості:
ім\’я, вік, стать дитини;
висновок про стан здоров\’я, фізичний та розумовий розвиток дитини;
наявність або відсутність братів, сестер, їхній вік і форма влаштування.

Після ознайомлення з інформацією про дітей особам, які виявили намір особисто познайомитися з дитиною, відповідна служба у справах дітей видає направлення для знайомства з дитиною до закладу, в якому виховується (перебуває) дитина, для встановлення контакту.

Зустріч і знайомство дитини (дітей) з такою особою (особами) проводиться в присутності працівників служби у справах дітей та закладу, в якому виховується (перебуває) дитина.

Для влаштування дитини в сім\’ю осіб потрібна її згода. Згода дитини надається у разі, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може висловити згоду письмово або усно.

Після встановлення контакту з дитиною (дітьми) та надання нею (ними) згоди на влаштування в сім\’ю особа (особи) подають до служби у справах дітей заяву про влаштування дитини (дітей) у їхню сім\’ю. Подальше влаштування дитини відбувається в установленому законодавством порядку.
Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Інформацію повідомила
Людмила ПИЛИПІВ
провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства,
правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів,
правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області