На Тернопільщині екологічна катастрофа вийшла за межі допустимого

Екологічна катастрофа, що склалась на Кременеччині внаслідок діяльності КП «Міськводгосп» досягла свого апогею.
Вже не лише Кременецький район потерпає від беззаконного вивозу фекалій міста, але і сусідній, Дубнівський. Нещодавно було виявлено забруднення земель і водойм Дубнівського району. Державна екологічна інспекція провела розслідування і виявила, що дані забруднення здійснили робітники Кременецького КП «Міськводгосп», які стихійно вивозять фекалії і спускають у природні водойми стічні води.

Зазначимо, що дана ситуація склалась через неробочий стан Кременецьких очисних споруд. Підприємство знову було оштрафоване, але так і не почало діяти аби забезпечити місто нормальними очисними. Легше заплатити штраф, аніж почати працювати на користь міста і екологічного добробуту держави.

За попередніми даними сума штрафу на користь Дубенщини складає 150 тис. грн. Не так давно КП «Міськводгосп» сплачувало штраф, накладений Державною екологічною службою у Тернополі.

Комунальне підприємство «Міськводгосп» спеціалізується на наданні послуг водовідведення та водопостачання населення, установ і організацій м.Кременець. У ході перевірки встановлено, що скид зворотних вод від суб\’єктів господарювання та населення м.Кременець здійснюється через очисні споруди, які перебувають у незадовільному технічному стані та не забезпечують очистки. А тому неочищені стоки потрапляють у меліоративний канал, який впадає в р.Іква і спричиняє її забруднення.

Під час перевірки відділом інструментально-лабораторного контролю ДЕІ в області проведено відбір та вимірювання показників складу і властивостей зворотних вод КП «Міськводгосп». Як і в двох попередніх дослідженнях, їх результати засвідчили перевищення ліміту скиду забруднюючих речовин у річку Іква. При цьому зафіксовано вплив на поверхневі води по нітритах, фосфатах, сухому залишку і хімічному споживанні кисню. Це свідчить про фекальне забруднення річки та погіршення (у порівнянні із фоновою) якості її вод нижче скиду.

Внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства у частині охорони та раціонального використання водних ресурсів у період з січня по липень 2010 р. державі завдано збитків на суму 150,578 тис.грн, які пред\’явлено комунальному підприємству для добровільного відшкодування. Відповідальну особу підприємства притягнуто до адмінвідповідальності за т.. 91-2 КупАП (Перевищення лімітів та нормативів використання природних ресурсів).
Джерело

peredplata