Посилено соціальний захист учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих з числа таких осіб

Посилено соціальний захист учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих з числа таких осіб

23.11.2017 набув чинності Закон, направлений на посилення соціального захисту учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих з числа таких осіб. Відповідні зміни буде внесено до Закону \”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту\” (N 3551-XII від 22.10.93 р.).

Документом передбачено віднесення до категорії інвалідів війни осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров\’я, одержаних:

– від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення АТО до 01.12.2014р., а з 01.12.2014 р. – на підконтрольній Україні території проведення АТО, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;
– під час розмінуванням боєприпасів, незалежно від часу його виконання.

Крім цього, встановлюється нова категорія пільговиків – постраждалі учасники Революції Гідності. До такої категорії відноситимуться особи, які включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження, які не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21.11.2013 р. по 30.04.2014 р. Таким особам отримають посвідчення \”Постраждалий учасник Революції Гідності\” та пільги учасників бойових дій. Сам порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності визначить Кабмін.

До видачі таким особам відповідного посвідчення пільги та інші соціальні гарантії надаватимуться на підставі довідки, виданої соцзабезами за місцем проживання.

Також дія Закону N 3551-XII поширюватиметься на сім\’ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за участь у Революції Гідності.

Інформує Ірина ОЩИПКО
начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області

peredplata