Держлісгоспи Буковини реалізували 11,9 тис кубометрів лісоматеріалів заготівлі першого кварталу-2018. Електронні торги суттєво підняли ціну на тверді породи

Держлісгоспи Буковини реалізували 11,9 тис кубометрів лісоматеріалів заготівлі першого кварталу-2018. Електронні торги суттєво підняли ціну на тверді породи

З виставлених держлісгоспами Чернівецького ОУЛМГ на аукціон 11 933 кубометрів продукції лісозаготівель першого кварталу цього року продано 11 913 кубометрів, що складає 99,8 % реалізації товару.
За інформацією Буковинської універсальної біржі, яка провела торги, участь у них взяли понад 600 підприємців з усієї України. Окрім місцевих деревопереробників, лісоматеріали буковинських держлісгоспів купували підприємці з Волині, Львова, Прикарпаття, Хмельницька, Києва, Тернополя.

«Зауважень і скарг від учасників торгів немає. Онлайн-аукціони через удосконалений спеціалістами нашої біржі електронний майданчик забезпечили вільну конкуренцію деревопереробникам, яка сформувала справедливу ринкову ціну на буковинський ліс», – констатував голова біржового комітету Володимир Любимов.

Чергові торги відзначилися зростанням попиту на лісосировину, а відтак – зростанням ціни на неї, особливо на тверді породи дуба і бука.
Загалом держлісгоспи Буковини запропонували до продажу у першому кварталі 3 тис 596 м куб твердих порід за ціною 11 млн 839 тис грн. Продано увесь обсяг без залишку (окремими лотами) за 18 млн 282 тис грн.

Цінова пропозиція по лісоматеріалах хвойних становила 3 млн 493 тис грн. Продано увесь запропонований обсяг за 3 млн 629 тис грн.
«Попит на лісоматеріали завжди був високим. Нинішнє його збільшення зумовлене зменшенням обсягів лісозаготівлі підприємствами, що входять в сферу управління ЧОУЛМГ. До того ж, як і зазначало керівництво Державного агентства лісових ресурсів, сучасний електронний формат забезпечив біржовим торгам прозорість та відкритість, усунувши можливість спекулятивних домовленостей між покупцями сировини, що також вплинуло на ціну лісоматеріалів», – пояснює завідувач сектору технічної політики та використання лісових ресурсів ЧОУЛМГ Олександр Москалюк.

«Річний обсяг заготівлі складає 620 тис кубометрів, що на третину менше попередніх років. Він стабілізується на цьому рівні і зростати не буде», – зазначає начальник відділу лісових ресурсів ЧОУЛМГ Володимир Пилип’юк.