25 ХУДОЖНІХ АМАТОРСЬКИХ КОЛЕКТИВІВ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СВЯТІ «ВІД РІЗДВА ХРИСТОВОГО ДО ЙОРДАНУ\”

У неділю 21 сіяня у відбулося обласне традиційне фольклорно-етнографічне свято «Від Різдва Христового до Йордану». Участь у святкуванні взяло 25 художніх колективів з усіх куточків Чернівців та Чернівецької області.

На гостей свята чекали різдвяні колядування, забави маланкових гуртів, обряди святого водохреща, Велике коло коляди, театралізоване дійство «Бо прийшли до тебе три празники в гості». Також працюватиме фотозона «Буковинська переберія» де чернівчан та гості міста від душі могли повеселитися і приміряти на себе маланковий образ та звичайно ж отримати фото . Всі охочі куштували страви традиційної буковинської кухні.

Особливістю свята було те, що колективи виступали у традиційних костюмах аби показати етно заслуги свого колективу, знайомили присутніх з буковинськими звичаями та обрядами зимового циклу. У своїх колядках колективи намагались максимально передати те давнє колядування, яке проходило в їхніх селах, як розважались їх дідусі і бабусі, як проводили віншування, посівання, маланкування, йорданські пісні.

peredplata