ВІДБІРКОВИЙ КОНКУРС ДО ФЕСТИВАЛЮ «ЧЕРВОНА РУТА-2019» У ЧЕРНВЦЯХ РОЗПОЧНЕТЬСЯ У ЖОВТНІ

ВІДБІРКОВИЙ КОНКУРС ДО ФЕСТИВАЛЮ «ЧЕРВОНА РУТА-2019» У ЧЕРНВЦЯХ РОЗПОЧНЕТЬСЯ У ЖОВТНІ

У 2018-2019 роках відбудеться ювілейний XVI Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Уся культурна громадськість України святкуватиме 30-річчя фестивалю, який з 1989 року і донині формує українську національну музичну масову культуру.

Ювілейний XVI Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» складатиметься з двох етапів – відбіркового у 2018 році і фінального у 2019 році.

У 2018 році з березня по листопад пройдуть 25 відбіркових конкурсів фестивалю в усіх обласних центрах та м. Київ.
У них візьмуть участь понад 5000 тисяч осіб – це близько 3000 гуртів і солістів. У кожній області будуть визначені переможці, які отримають право виступати у фіналі фестивалю 2019 року.

Мета відбіркових конкурсів – здійснити цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців по всій Україні, зокрема, в глибинці, відкрити нові імена і вивести їх на велику сцену.

Як відомо, фестиваль є некомерційним і має культурно-просвітницький характер. Участь у конкурсах «Червоної рути» не потребує від учасників жодних вступних внесків та інструментальної фонограми (виконавці можуть виступати акапельно), що робить фестиваль доступним для всіх молодих музикантів, у т. ч. й незаможних. Переважно учасниками конкурсу є школярі та студенти, вхід для глядачів є безкоштовним.

Співорганізаторами відбіркових конкурсів в областях та м. Києві є департаменти та управління культури, у справах сім’ї та молоді, освіти і науки облдержадміністрацій, Київської міськдержадміністрації.

Координацію та організаційне забезпечення всіх 25 відбіркових конкурсів здійснює Дирекція фестивалю у Києві.

Серед переможців минулорічного XV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута-2017» у жанрі «акустична музика» I премію здобув Богдан Грубий з Кельменців Чернівецької області.

Передбачається, що у Чернівцях обласний відбірковий конкурс XVI Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута-2019» відбудеться з 12 по 13 жовтня цього року.

peredplata