Відповідно до наказу МОЗ №234 від 24.03.2016 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» температура приміщень повинна бути +19 – 23° C; у приміщеннях басейну +29 – 30° C; у залах для занять музикою та фізичною культурою +18 – 19° C; у теплих переходах не менше +15° C; у приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше +21° C та відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти повинна бути в межах 40 – 60 %.
У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів відносна вологість повітря повинна складати 40-60%, температура повітря в класах і кабінетах+17-18°С, майстерень з обробки металу і дерева + 16-18°С, спортивних залах +15-17°С, роздягальнях при них +19- 23°С, актовій залі +17-20°С, бібліотеці+ 16-18°С, медичних кабінетах + 21-23°С, рекреаціях + 16-18°С, спальних приміщеннях + 18-20°С, умивальних + 20-23°С, вестибюлі, гардеробі+16-19°С, в туалетах + 17-21°С, в душових – не нижче 25°С (ДСанПіН 5.5.2.008-01). Вологість повітря не повинна виходити за допустимі межі 40-60%.
Під час канікул допустимо знизити температуру повітря в школі до 15 градусів. Щоб здійснювати постійний контроль дотримання температурного режиму, необхідно всі приміщення школи забезпечити термометрами.
Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01) поширюються на загальноосвітні навчальні заклади I, I-II, I-III ступенів, спеціалізовані школи I, II, III ступенів, гімназії, ліцеї, колегіуми, що проектуються, будуються, реконструюються та ті, що існують, незалежно від тилу, форми власності і підпорядкування. Державні санітарні правила і норми підготовлені відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про загальну середню освіту» з урахуванням сучасних наукових розробок і досліджень з регламентації гігієнічних умов і режимів навчання при чинних формах організації навчально-виховного процесу. Ці санітарні правила і норми призначені для керівників, учителів, вихователів і медичного персоналу загальноосвітніх навчальних закладів, працівників органів управління освітою і санітарно-епідеміологічної служби.
Посадові особи і громадяни України, які допустили порушення Державних санітарних правил та норм, можуть бути притягнені до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності у відповідності з чинним законодавством.
Про це повідомляє Галина Пшеничко
головний спеціаліст відділу систематизації законодавства,
правової роботи та правової освіти управління реєстрації
нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти
Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області