Росію розсердив закон США про поневолення України

Росію розсердив закон США про поневолення УкраїниМосква вважає ворожим закон США, який звинувачує її в захопленні 20 країн.

Росія не задоволена, що в США досі існує закон \”ПРО поневолених народів\”, що Кремль вважає антиросийським. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ Росії.

Американський закон \”ПРО поневолених народів\” існує з 1959 року за ініціативою президента США Дуайта Ейзенхауера. Документ засуджує комуністичні режими і зокрема Москви за поневолення 20 країн і створення СРСР.

Зокрема в американський список поневолених Росією держав потрапили Польща, Україна, Угорщина, Латвія, Грузія, Білорусь, Чехословаччина та інші країни. З часів прийняття закону президент США щорічно оголошував тиждень пам\’яті про долю пригноблених країн.

Цього року президент Барак Обама оголосив початок тижня поневолених народів 17 липня.

Росія обурена, що документ взагалі ще існує, оскільки більшість країн, які згадуються в ньому, сьогодні незалежні. А закон передбачає проведення тижня народів до тих пір, поки всі країни не стануть суверенними.

\”Ми розраховуємо на розуміння наших американських партнерів об\’єктивної і простої істини: впертим оглядкам на застарілі ідеологічні установки та ярлики навряд чи місце в нашому двосторонньому співробітництві,\”-повідомляє МЗС Росії.

Офіційна Москва вважає, що документ йде в розріз з політикою \”перезавантаження\” у відносинах між США і Росією.
Конгресмени США звинуватили Обаму в здачі національних інтересів на користь Росії. Два роки тому між Росією і США почалася так зване \”перезавантаження\” в стосунках.

peredplata