На Буковині посилять контроль за нелегальними перевізниками

Про контроль за роботою автоперевізників всіх форм власності, підсумки проведення профілактичних заходів у сфері пасажирських перевезень та результати контролю за роботою служб таксі та суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів на таксі, йшлося під час засідання Координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху при Чернівецькій обласній державній адміністрації, яка відбулась під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Василя Бурлаки.

Начальник відділу транспорту, зв’язку та дорожнього господарства управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації Діна Полякова зазначила, що в області створено спільні рейдові групи у складі посадових осіб територіального управління Головавтотрансінспекції, працівників УДАІ УМВC України та посадових осіб ДПА в Чернівецькій області. Представники цих контролюючих органів щоденно здійснюють контроль за дотриманням автоперевізниками всіх форм власності законодавства про автомобільний транспорт. Поряд з цим, відзначила вона, здійснення державного контролю за роботою автоперевізників зі сторони посадових осіб територіального управління Головавтотрансінспекції є неефективним, оскільки законодавством не передбачено передачі на примусове виконання постанов про застосування фінансових санкцій, винесених уповноваженими посадовими особами Головавтотрансінспекції в державну виконавчу службу за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.
Василь Бурлака звернув увагу заступників голів райдержадміністрацій на неефективну роботу контролюючих органів щодо нагляду за роботою автоперевізників, оскільки пасажирські перевезення доволі часто здійснюють власники та користувачі транспортних засобів, які не зареєстровані як суб’єкти господарювання, не мають ліцензій на зазначений вид діяльності, відповідних погоджень та паспортів регулярних спеціальних пасажирських перевезень.

На території області проведено комплекс профілактичних заходів на пасажирському автотранспорті „Автобус – 2011”. Сформовано необхідну кількість спільних мобільних груп із залученням представників територіального управління Головавтотрансінспекції, ВДСБЕЗ УМВС, податкової адміністрації та організовано їх роботу щодо документування за фактами допущених порушень вимог безпеки під час перевезення пасажирів пасажирськими перевізниками й водіями автобусів. Організовано перевірки з питань виконання автоперевізниками вимог Закону України “Про дорожній рух”, під час яких звернуто особливу увагу на зберігання транспортних засобів за місцем стоянки, організацію передрейсового контролю за технічним станом транспортних засобів та обов’язкового медичного огляду водіїв.

Діна Полякова акцентувала увагу на необхідність в найкоротший термін здійснити повторне обстеження автобусних маршрутів загального користування, які пролягають через залізничні переїзди, з метою внесення змін до діючої мережі внутрішньообласних автобусних маршрутів загального користування. Василь Бурлака звернув увагу начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області на неналежну виконавчу дисципліну з виконання розпоряджень та доручень облдержадміністрації та про відсутність системного підходу при здійсненні державного контролю, зокрема і за роботою служб-таксі та за роботою суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів на таксі. За результатами координаційної ради сформовано низку відповідних доручень.

Прес-служба ОДА

peredplata