Завдяки співпраці пенсійної служби з органами влади на Буковині легалізовано працю понад півтисячі осіб

Тіньова заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується на рівні або менше мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсійних та соціальних виплат. Саме легалізація зарплати і працевлаштування є запорукою гідних пенсій та соціального спокою.
З метою захисту прав застрахованих осіб на пенсійне забезпечення Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області налагодило тісну співпрацю з органами влади та контролюючими органами з питань виявлення фактів мінімізації заробітної плати найманим працівникам та використання праці неоформлених працівників.
За результатами моніторингу та аналізу відомостей з реєстру застрахованих осіб, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з початку року поінформовано органи влади та місцевого самоврядування щодо 1601 роботодавця, за звітністю якого наявні ознаки мінімізації оплати праці найманих працівників, Управлінню Держпраці у Чернівецькій області надано дані щодо 1732 роботодавців, в діяльності яких виявлено порушення трудового законодавства, представникам профспілок та Федерації роботодавців повідомлено про 148 випадків порушень, Головному управлінню Державної фіскальної служби у Чернівецькій області направлено інформацію щодо 1409 недобросовісних роботодавців.
В результаті скоординованих дій усіх гілок влади та контролюючих органів на Буковині за три місяці нинішнього року до бюджету Пенсійного фонду України мобілізовано власних доходів на 34% більше, ніж за відповідний період 2017 року. За вказаний період легалізовано працю понад півтисячі найманих працівників і фізичних осіб-підприємців, завдяки чому додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду склали майже 0,4 млн. грн. За даними звітності роботодавців Чернівецької області, за січень-лютий 2018 року середньомісячна заробітна плата застрахованих осіб зросла порівняно з відповідним періодом 2017 року на 28%.

Інформує фінансово-економічне управління Головного
управління Пенсійного фонду України
в Чернівецькій області.

peredplata