Буковинські свободівці вшанували пам\’ять українських героїв на горі Яворина

Буковинські свободівці вшанували пам'ять українських героїв на горі Яворина16 липня 2011 року кілька десятків буковинських свободівців приїхали до гори Яворина аби вшанувати пам\’ять провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника на псевдо \”Роберт\” та курсантів Старшинської школи УПА \”Олені\” – українських героїв, які загинули у цих місцях у боях зі спецпідрозділами НКВД.

Табір «Яворина», базується біля села Липа, що на Івано-Франківщині, в урочищі Розтоки, серед карпатських лісів. Він проводиться щороку і збирає націоналістів з усіх куточків України. Найголовнішим дійством табору є дванадцятикілометровий похід до бункера «Роберта» – криївки Ярослава Мельника, та до цвинтаря полеглих українських героїв. Ці відвідини носять неабиякий символізм, вони з’єднують покоління націоналістів, дарують відчуття зв’язку з рідною землею та відчуття обов’язку перед полеглими Героями.

Також у рамках табору «Яворина» проводиться щорічний волейбольний турнір у якому беруть участь команди свободівців з різних регіонів країни. Команда «Свобода Буковина», взявши участь у змаганнях, пройшла в друге коло змагань. Загалом у волейбольному турнірі змагалися 23 команди, а перемогли свободівці з Білої Церкви.

Завершенням табору стали повстанська ватра та вечір повстанської пісні, на яких можна було зустріти друзів, поспілкуватися з побратимами з усієї України та познайомитися з новими цікавими людьми. Крім того, у всіх учасників був час відпочити серед чудової української природи – покупатися в гірській річці чи прогулятися лісом.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»