ДАІ переозброїлося

ДАІ переозброїлосяМіністр внутрішніх справ України генерал внутрішньої служби Віталій Захарченко ознайомився з роботою патрульних легкових автомобілів спеціального загону дорожньо-патрульної служби особливого призначення.

За словами начальника Управління Державної автомобільної інспекції МВС України Валерія Лозового, основною відмінністю цих автомобілів від решти службових транспортних засобів є те, що вони обладнуються трьома спеціальними відеокамерами.

Дві з них – нерухомі, як правило, кріпляться на даху автомобіля і призначені для фіксації правопорушень на дорозі попереду і позаду. Інша ж відеокамера завжди працює у рухомому режимі. Вона може повертатися у різні боки, наближати та віддаляти зображення, приміром, номерні знаки пересувних технічних засобів і навіть самого водія.

– Усі камери працюють у режимі безперервного запису, а інформація накопичується на магнітному носієві, – поінформував главу відомства керівник УДАІ МВС України Валерій Лозовий.

Він також продемонстрував, як працює спеціальний монітор, що встановлений у салоні легковика перед переднім пасажирським місцем. Пристрій дає змогу одночасно стежити за зображенням з усіх камер автомобіля. При потребі інспектор ДАІ має змогу окремо виділити і спостерігати за зображенням з якоїсь окремої камери, збільшуючи його до необхідних розмірів.

Правоохоронці зазначають, що подібні технічні новинки стали їм лише в нагоді. Як приклад, інспектори навели подію, що сталася днями у столиці. Працівники ДАІ помітили, як один з водіїв грубо порушував правила дорожнього руху. Екіпаж, їдучи позаду правопорушника, зафіксував одразу кілька фактів, коли водій іномарки створював аварійні ситуації. Коли ж правоохоронці зупинили громадянина, той відразу почав сперечатися. Утім, після демонстрації порушникові його поведінки на дорозі той погодився зі всім побаченим і спокійнісінько пішов сплачувати чималий штраф за порушення ПДР.

Правоохоронці також продемонстрували керівникові відомства, як працює табло, встановлене на даху патрульного автомобіля. За допомогою нього працівники ДПС мають змогу давати рекомендації учасникам дорожнього руху, не залишаючи службового авто, або ж інформувати водіїв про ДТП, що сталася на їхньому маршруті десь попереду. Уся інформація відтепер відображатиметься на табло двома мовами – українською та англійською.

Наразі новітніми спеціальними технічними засобами для фіксації правопорушень вже обладнані 4 патрульних автомобіля ДПС. Правоохоронці сподіваються, що незабаром подібними транспортними засобами будуть обладнані всі регіональні підрозділи ДАІ.

УЗГ МВС України