Міська рада запропонувала погорільцям з вул. Нечуя-Левицького земельні ділянки

10 травня заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Василь Тимофєєв зустрівся з постраждалими від пожежі, яка сталася 31 січня в будинку №22 по вулиці Нечуя-Левицького, повідомляє сектор інформації та зв\”язків з громадськістю Чернівецької міської ради.

На початку зустрічі Василь Трохимович переконався у тому, що всі передбачені законом виплати та компенсації з міського та районного бюджетів постраждалі отримали в повному обсязі. Потім він прозвітував про результати роботи комісії, створеної за розпорядженням секретаря міської ради Віталія Михайлішина, яка займалася пошуками шляхів вирішення проблеми житла для постраждалих сімей. В результаті міська влада запропонувала погорільцям безоплатно взяти у власність для індивідуальної забудови земельні ділянки площею від 7 до 10 соток по вул.Красіна. За словами Василя Тимофєєва, цього не вимагає жоден законодавчий акт і ніколи раніше постраждалим подібних пропозицій не робили, проте міська рада вважає за необхідне в міру своїх можливостей підтримати людей, що опинилися в таких скрутних життєвих обставинах.

«На жаль, в українському законодавстві не передбачено надання житла постраждалим від пожежі, – зазначив Василь Трохимович, – оскільки це явище не є стихійним лихом. Але враховуючи ситуацію, в якій опинилися 5 сімей, комісією було прийняте рішення про надання вам у власність земельних ділянок. Ми шукали й інші шляхи до того, як прийняти таке рішення. Члени комісії працювали з декількома чернівецькими забудовниками щодо відбудови нового житла на місці вашого згорілого будинку і відтак надання вам у ньому квартир, але, на жаль, ніхто з них не виявив зацікавленості в ділянці по Нечуя-Левицького».

Також пан Тимофєєв наголосив: якщо з’являться зацікавлені забудовники, міська влада готова повернутися до переговорів. Наразі, якщо постраждалі сім’ї відмовляться від земельних ділянок, робота комісії буде продовжена.

Довідка

Пожежа сталася 31 січня в будинку №22 по вулиці Нечуя-Левицького. 5 житлових квартир цього будинку було повністю знищено. Усі постраждалі того ж дня були відселені до маневрового фонду міської ради по вул.Полетаєва. Виконавчий комітет Чернівецької міської ради, врахувавши обсяг завданих збитків та фінансове забезпечення Шевченківської райради, на балансі якої перебував згорілий будинок, 28.02.2012 р. прийняв рішення надати районному бюджету субвенцію з цільового фонду соціально-економічного розвитку міста на виплату грошової допомоги постраждалим 46 134 грн.

Тим часом, на сайті, створеному погорільцями, за 5 квітня міститься наступна інформація:

\”Запрошували в департамент Управління земельних ресурсів(Б.Хмельницького 64а). Запропонували земельні ділянки по 8 соток на квартиру, незалежно від площі і кількості жильців(дивна арифметика), десь в глибині Садгори. Згораючи від нетерпіння швидко поїхали подивитись на ділянку. Порозпитували місцевих жителів, і з\”ясували що вона знаходиться в зоні підтоплення. Там декілька разів на рік стоїть вода по коліна. Якщо коротко то: \”На тобі Боже що мені не гоже\”.

Новини Партнерів