\”Руська бесіда\” в Чернівцях

11 травня в приміщенні Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського відбулося відкриття виставки-презентації книг, які були видані Товариством «Руська бесіда». Виставку підготували наукові працівники музею архітектури та побуту, працівники наукової бібліотеки та науковці ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Олег Кучурян, директор Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту, в короткому вітальному слові на відкритті унікальної виставки поділився з гостями власним відчуттям смислу «Руської бесіди» для сьогоднішніх Чернівців: «Доторкнутись до пожовклих сторінок – це не тільки можливість дізнатись потрібну інформацію, це – душа тих, хто творив цей культурний продукт».

«Культурно-просвітницьке життя на Буковині ІІ половини ХІХ – початку ХХ ст. та видавнича діяльність українського товариства «Руська бесіда» в Чернівцях – це ті дві проблеми, яких ми хотіли торкнутись у підготовленій виставці», – розповіла Марина Перуняк. Як видно з представлених брошурок та книжок, найбільшого значення у видавничій діяльності керівництво “Руської бесіди” надавало випуску популярних і порівняно дешевих книг для широкого загалу, перш за все для сільських читалень. Деякі невеликі книжечки представлені у нас на виставці: Ф.Коковський, «Оповідання про Тараса Шевченка», Карл Евальд «Двонога».

Насправді, сумлінна праця Товариства слугує прикладом конкретної праці в ім’я збереження культурних цінностей, української мови, а не «проектів» національно-культурного розвитку, повідомляє cектор інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради.

ДОВІДКА

«Руська бесіда» – одне з найстаріших і найбільших українських товариств Буковини 1869‑1940 рр. Так, 26 січня 1869 року в Чернівцях відбулися перші головні збори товариства «Руська бесіда», «дуже величаво в готелі «Під Золотим ягнятем».

Новини Партнерів