Міжнародний аеропорт «Чернівці» розширює географію польотів

Менш ніж за два тижні, з 2 липня цього року, відкривається регулярне авіасполучення з Києвом, з 21 липня – з Ріміні (Італія), також найближчим часом почнуть виконувати рейси літаки з Чернівців до Стамбулу (Туреччина).
Про це сьогодні на прес-конференції розповіли секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин, заступник генерального директора з наземного обслуговування та маркетингу авіакомпанії «Урга» Ігор Дорофєєв, заступник генерального директора з організації льотного виробництва авіакомпанії «Урга» Віктор Надутенко, начальник маркетингового відділу авіакомпанії «Урга» Тетяна Чернега, генеральний директор туристичної фірми «ОДС-тур», представник авіакомпанії «Onurair» в Україні Хамді Арслан та директор туристичної фірми «Аеролюкс тревел», генерального партнера авіакомпанії «Урга» Олена Єрьоменко.

Вони повідомили, що регулярні рейси до Києва (аеропорт «Жуляни») здійснюватиме Міжнародна акціонерна авіаційна компанія «УРГА», а мережу продажу квитків розвиватиме туристична фірма «Аеролюкс тревел». Літаки типу SAAB-340B, що вміщують 33 пасажирів, літатимуть з Чернівців до столиці тричі на тиждень, по понеділках, середах та п’ятницях. Для зручності організації ділових поїздок мандрівку з нашого міста до столиці можна буде здійснити всього за один день, зранку вилетівши до Києва, а ввечері того ж дня повернувшись назад. Орієнтовна вартість квитка в обидва кінці складатиме від 1300 до 1800 гривень в залежності від завчасності бронювання (для порівняння, переліт до столиці зі Львова коштує в середньому 1357 гривень, з Івано-Франківська – від 1200 гривень). Квитки можна буде придбати вже від завтрашнього дня в офісах туристичної фірми «Аеролюкс тревел» і від понеділка – в усіх авіакасах, туристичних фірмах міста та в мережі Інтернет.

Перший етап проекту запроваджується як пробний і розрахований до 31 серпня 2012 року, повідомили представники авіакомпанії «Урга». Надалі вони залишили за собою право дещо переглянути вартість квитків, проте запевнили, що їхня вартість якщо й відрізнятиметься від заявленої сьогодні, то несуттєво. Втім, в разі популярності маршруту жодних змін ні в графіку рейсів, ні у тарифах проводитись не буде, зазначив Ігор Дорофєєв.

Крім того, з 21 липня відкриється чартерне авіасполучення з Ріміні. Авіакомпанія «Урга» з’єднає Чернівці з містами Північної Італії та курортами Адріатичного узбережжя Апеннінського півострова. Орієнтовна вартість квитків в обидва кінці у цьому напрямку складатиме 350-400 євро. До того ж, з Ріміні, який є одним з основних італійських аеропортів бюджетних авіакомпаній (low-cost airlines), чернівчани зможуть недорого дістатися до 46 міст Європи. Перший, пробний етап проекту розрахований до 20 вересня, розповіли представники авіакомпанії «Урга».

Йшлося на прес-конференції й про те, що переговори, які протягом останнього місяця секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин проводив з найбільшою приватною авіакомпанією Туреччини «Onurair», теж дали свої результати. Вже найближчим часом буде визначена дата початку регулярних авіаперевезень за маршрутом Чернівці-Стамбул-Чернівці. Нині проводяться профілактичні роботи на злітній смузі чернівецького аеропорту для регулярного прийому великих літаків класу Aerobus-320/321, які виконуватимуть ці рейси. На початковому етапі турецькі перевізники їх планують проводити тричі на тиждень, проте на перспективу мають можливість літати щодня по буднях. Вартість такого перельоту коливатиметься від 1480 до 2400 гривень (в залежності від завчасності замовлення квитка).

Співробітництво з «Onurair» також передбачає у майбутньому відкриття сезонних рейсів до Анталії та інших курортних напрямків. Про такі ж наміри повідомили й представники авіакомпанії «Урга», які заявили, що в разі виявлення інтересу з боку буковинців готові забезпечити чартерні перельоти до Болгарії, Греції, Кіпру та інших популярних курортів. Присутні на прес-конференції представники туристичного бізнесу нашого краю виявили чималу зацікавленість до запропонованих польотів і одразу ж після завершення офіційної частини закидали авіаперевізників запитаннями щодо налагодження подальшої співпраці.

А секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин, спілкуючись із журналістами, зазначив: «Я надзвичайно задоволеним тим результатом, якого нам вдалося досягти. Ми маємо намір зробити Чернівці повітряними воротами регіонального масштабу на південному заході України. Плани досить амбітні, проте я не бачу якихось справді вагомих перешкод на цьому шляху. І попередні невдачі не лише не зупиняють нас, але й додають здорового азарту у прагненні досягнути своєї мети.

Найпершим кроком на цьому шляху є розвиток самого аеропорту. Ми вкладаємо чималі інвестиції в наше комунальне підприємство. Так, завдяки підтримці міської та обласної влади минулого року на проведення робіт з реконструкції злітної смуги аеропорт отримав понад 6 з половиною мільйонів гривень, а на реконструкцію світлосигнального обладнання – понад 2 з половиною мільйони. На цей рік передбачається вкласти у реконструкцію аеропорту понад 15 мільйонів гривень, які уже передбачені в державному бюджеті. І які б не звучали оцінки таких капіталовкладень, я особисто переконаний, що це робити необхідно, інакшого шляху просто немає. Якщо нічого не робити – нічого й не буде, а щоб досягти успіху, треба його прагнути і наближати тим, чим це можливо. І конкретні результати наших дій у цьому напрямку всі ми можемо спостерігати вже сьогодні, а незабаром, я впевнений, вони будуть ще переконливішими».

peredplata