Журналісти! Приходьте! 9 серпня о 14 год. в конференц-залі газети «Чернівці» засідання НСЖУ

Журналісти! Приходьте! 9 серпня о 14 год. в конференц-залі газети «Чернівці» засідання НСЖУУ вівторок 9 серпня о 14 год. в конференц-залі газети «Чернівці» відбудеться розширене засідання правління облорганізації НСЖУ – круглому столі з обговорення питань, порушених у відкритому листі члена НСЖУ В.Пелеха та інших.

Голові Чернівецької обласної
організації Національної спілки
журналістів Терону Г.Г
.

Відкритий лист – звернення.


28 липня 2011 р. під час сесії Чернівецької міської ради депутати намагалися видалити з залу телеоператора Івана Мітріка, який знімав на камеру хід засідання. Мало того, намагалися насильно забрати в оператора відзняту відеокасету.
І хоча в своїй офіційній заяві міськрада вважає те, що сталося – незначним інцидентом з «невідомим чоловіком… який… не працює на телеканалі», ситуація є прямим прикладом використання акредитації не як засобу, який допомагає роботі журналістів, а як чинника, яким можна спробувати тиснути на свободу слова та доступ до публічної інформації.
Своїми діями депутати увійшли в конфлікт з рядом статей Конституції України, Законів про «Доступ до інформації» «Про інформацію» та іншими документами, які регламентують журналістську діяльність. Так, відповідно до ст. 34 Коституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. Згідно з ст. 25 Закону України \”Про інформацію\” – Під час виконання професійних обов\’язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом. Журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб\’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством. У статті 26 Закону України \”Про інформацію\” йдеться, що відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб\’єкт владних повноважень. Крім того, згідно статті 17 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» – під час службової діяльності журналіста ніхто не має права вилучати зібрані, опрацьовані, підготовлені ним матеріали та технічні засоби, якими він користується у своїй роботі. Закон України «Про доступ до публічної інформації» взагалі дає право громадянину бути присутнім на сесіях ради – обраного органу.
У своїй офіційній заяві Чернівецька міська рада не лише не визнає протизаконності дій депутатів, а й вважає, що те, що сталося, не є перешкоджанням професійній журналістській діяльності.
Вважаємо, що вказаний інцидент, якщо йому не надати публічності, поряд з іншими негативними тенденціями останнього часу може бути сигналом до наступу на свободу слова у Чернівцях. Для того, аби завадити ганебному явищу тиску на журналістів чи перешкоджанню їхній діяльності , запобігти порушенням чинного законодавства, з метою вироблення спільної позиції щодо дій журналістів із висвітлення діяльності органів місцевої влади та самоврядування на засадах відкритості, неупередженості, об’єктивності, – пропонуємо правлінню Чернівецької обласної організації НСЖУ дати оцінку інциденту та стати ініціатором проведення тематичного круглого столу з зазначених питань, на який би були запрошені журналісти, відеооператори, фотографи, фрілансери, керівники прес-служб.

peredplata