Кірєєв не переймається образами свідка Грищенка проти Тимошенко

Головуючий у судовому процесі з розгляду справи Юлії Тимошенко суддя Печерського районного суду міста Києва Родіон Кірєєв не реагує на образи на адресу Юлії Тимошенко з боку Міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, який у якості свідка сторони обвинувачення виступає сьогодні у судовому засіданні.

Суддя, наприклад, не зупинив допит і не зробив зауваження на репліку Костянтина Грищенка до Юлії Тимошенко \”Ви ж не в міжнародній арені, ви ж в газі\”. Крім того, міністр у відповідь на запитання Юлії Тимошенко, чи знайомий він з нормами Закону \”Про Кабінет Міністрів\” щодо повноважень прем\’єра, грубо відповів: \”Ви добре подумали, коли задавали це питання?\”.

При цьому суддя не зробив свідкові жодного зауваження, а більше того – зняв запитання Юлії Тимошенко і запропонував Костянтину Грищенку давати вільні покази.

Народні депутати, присутні у залі суду, встали з місць і почали вигукувати \”Ганьба!\”, висловлюючи обурення відсутністю реакції \”неупередженого\” судді на нахабство Грищенка. Народний депутат Андрій Шкіль звернувся до Родіона Кірєєва: \”Зробіть зауваження свідку, щоб він не ображав підсудну!\”.

У свою чергу, суддя звинуватив депутатів у порушенні порядку у залі. \”Ми не порушуємо порядок. Прислухайтесь до свідка, який бреше і ображає підсудну\”, – закликав Андрій Кожемякін.

Методи ведення засідання, які застосовує суддя Родіон Кірєєв, яскраво демонструють його \”об’єктивність\”. Як відомо, саме \”неповага до свідка\” була одним з пунктів мотивувальної частини постанови про арешт Юлії Тимошенко 5 серпня. Тоді \”ображеним\” свідком став чинний прем’єр-міністр Микола Азаров, який в образливій формі говорив про підсудну. При цьому суддя Родіон Кірєєв знімав чи не кожне запитання Юлії Тимошенко до Миколи Азарова, зупиняв екс-прем\’єра і фактично не давав їй висловити свою думку. Одразу після допиту глави уряду Юлію Тимошенко за недолугими обвинуваченнями було заарештовано.