На Буковині оголошено місячник добровільної здачі зброї (Оновлено)

На Буковині оголошено місячник добровільної здачі зброї (Оновлено)Оперативна ситуація в Україні залишається складною. Значному її загостренню певною мірою сприяє наявність у населення великої кількості вогнепальної зброї. Саме проблема її незаконного поширення викликає занепокоєння у органів внутрішніх справ. Ми вкрай стурбовані тим, що значна кількість вогнепальної зброї потрапляє до рук злочинців, які за її допомогою скоюють найбільш зухвалі та небезпечні злочини.

Незважаючи на роз’яснювальну роботу, яку проводять органи внутрішніх справ області, багато мешканців нашого краю зберігають зброю без передбаченого законом дозволу. Зокрема, під час проведення спеціальних операцій “Зброя і Вибухівка” у мешканців було вилучено 22 одиниці вогнепальної зброї, що зберігалася незаконно.
Поточного року за порушення порядку придбання, зберігання, перевезення та використання вогнепальної зброї до адміністративної відповідальності притягнуто 65 громадян.

Міністерство внутрішніх справ України прийняло рішення про проведення місячника добровільної здачі зброї та боєприпасів до районних відділів внутрішніх справ для подальшої її реєстрації, який триватиме з 1 по 30 листопада 2012 року.
Керівництво УМВС України в Чернівецькій області звертається до всіх громадян міста Чернівців з проханням взяти активну участь у цьому заході. Навряд чи варто говорити про те, що вогнепальна зброя, боєприпаси та вибухівка, які незаконно зберігаються окремими громадянами, містять у собі величезну небезпеку для життя дорослих і, насамперед, дітей.

Нагадуємо, що незаконне володіння вогнепальною зброєю та її зберігання, згідно з ч.1. ст. 263 Кримінального Кодексу України, карається позбавленням волі на строк до 5 років. Разом з тим, добровільна здача вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки, які зберігаються без відповідного дозволу ОВС, звільняє від кримінальної відповідальності.

Отже, найбільш доцільним та правильним було б рішення зареєструвати в особисте користування або добровільно здати зброю в органи внутрішніх справ на знищення, тобто позбутися цих небезпечних речей самим та допомогти це зробити родичам, друзям та знайомим.
Ми сподіваємось на розуміння і підтримку цього заходу, спрямованого на забезпечення спокою, миру і злагоди в нашій державі.

За докладнішою інформацією стосовно порядку добровільної здачі та вирішення питання про реєстрацію технічно придатної мисливської та газової зброї мешканці краю можуть звертатися до служб дозвільної системи районних відділів внутрішніх справ УМВС України в Чернівецькій області за такими адресами: Садгірського району — м. Чернівці, вул. М.Тореза, 70, тел. 050-538-00-61, Першотравневого району — вул. Руська 183, тел. 6-18-12, Шевченківського району — м. Чернівці, вул. Білоусова, 19, каб. № 413, тел. (59-16-45, 0506721995, 0662991094).

УМВС України в Чернівецькій області

Новини Партнерів