Ще одна кредитна бульбашка луснула у Заставні

Ще одна кредитна бульбашка луснула у ЗаставніПро ще одну кредитну бульбашку, яка лопнула в Заставні,
нам розповіли ошукані вкладники.

Вони вклали у тамтешню кредитну спілку «Наша скриня» хто 5, а хто й 10 тисяч доларів. Та скриня зачинилась, керівники спілки постали перед судом, який визнав їх винними, а майно арештував. Було це в 2008 році. Та люди ще по цей день не можуть повернути свої гроші (а це загалом більше 2,5 млн. грн.). Задля виплати коштів певним вкладникам майно винуватців кредитної трагедії та самої спілки вже продається, однак навіть самі постраждалі не мають змоги його придбати, бо, запевняють, їх не допускають до участі в аукціоні.

— Реалізацією арештованого майна спілки займається регіональна філія приватної фірми «НИВА-В.Ш.», — розповідає постраждалий вкладник спілки пан Василь. – Я випадково дізнався про те, що частину майна фірма планує продати через аукціон, бо оголошення про це було опубліковане у малотиражній обласній газеті. Я мав намір придбати один з лотів – офісне приміщення у Заставні за 100 тисяч гривень. Одразу ж поїхав до Чернівців, аби негайно зареєструватися, бо наступного дня до полудня спливав термін реєстрації. В офісі фірми мені дали рахунок для сплати гарантійного внеску. Сплативши в банку кошти, я пішов до офісу, аби зареєструватися, однак двері вже були зачинені. Нас, потенційних покупців, було четверо. Прочекавши під дверима немало часу та до кінця дня так нікого і не дочекавшись, назавтра (9 листопада) уранці о пів на 9-у знову прийшли до цього офісу. Та на дверях нас зустріло повідомлення «Буду о 14:00» і номер мобільного телефону. На телефонні дзвінки за вказаним номером нам відповідали, що наразі всі в роз’їздах, дуже зайняті тощо. З’явились працівники в офісі аж після полудня, тому зареєструватися нам так і не вдалося, оскільки в цей час уже сплив відведений для цього термін.

– На аукціоні, який відбувся 12 листопада, те офісне приміщення було продане дешевше, аніж я хотів його купити, – продовжує пан Василь. – Та й люди, котрі зі мною стояли під офісом, планували заплатити за лоти значно більше, ніж ціни, за якими вони були продані. Прикметно, що один з лотів придбала дружина працівника виконавчої служби Заставни. Ми ж, ті, хто першочергово повинен був би мати доступ до аукціону, були викинуті на вулицю. Тому плануємо оскаржувати результати аукціону в суді та звернутись до правоохоронних органів, аби ті розібрались у правомірності дій посадових осіб ПП «НИВА- В.Ш.».

— Громадянам дається 15 днів для того, щоб зареєструватися для участі в аукціоні, — каже заступник директора ПП «НИВА – В.Ш.» Володимир Стасюк. – У встановлені терміни зареєструвалось 4 бажаючих. Аукціон був проведений у рамках правил. 9 листопада ми до 10:30 були в офісі, та ніхто реєструватися не приходив. Потім змушені були у справах виїхати. Тому претензії до нашої роботи безпідставні.
У центральному офісі «НИВА – В.Ш.» нам повідомили, що регіональні філії працюють на основі довіреностей, і вони не контролюють кожен їхній крок. Тому, якщо у людей є претензії до роботи філії, потрібно писати скарги на адресу центрального офісу, де їх будуть розглядати.

У відділі виконавчої служби Заставнівського районного управління юстиції стверджують, що жодного стосунку до аукціону не мають, адже його здійснює ПП «НИВА – В.Ш.». Вони лишень готують документи в тендерну комісію, де визначається переможець для проведення аук-ціону. На аукціоні працівники відділу не бувають присутні. Усі процедурні моменти виконавчою службою району були виконані. Звинувачення в заниженій вартості майна там відкидають, адже ціну визначають експерти і вона відповідає ринковій. Так само нічого поганого не бачать у тому, що лот на вказаному аукціоні придбала родичка працівника служби, адже вона має такі ж права, як і інші громадяни. Наразі виконавча служба району готує документацію для виставлення на аукціон ще однієї квартири та двох нежитлових приміщень.

Отже, потенційним покупцям варто уважно слідкувати за оголошенням про аукціон у всіх виданнях краю, документувати (записувати на фото-, відеокамери) факти порушень, якщо такі є, одразу ж звертатись до компетентних органів та захищати свої права.

Надія ВІРНА