Місцеві телеканали викинули з ефіру

Місцеві телеканали викинули з ефіру23 серпня 2011 року під час прес-конференції «Регіони без регіонального ТБ» найбільша галузева медіа Асоціація, що об’єднує понад 100 телерадіоорганізацій, оприлюднила офіційну позицію щодо конкурсу на цифрове телемовлення, проведеного Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, в результаті якого ліцензії не отримало 68 регіональних та місцевих ТРК, які по 15-20 років працюють для українських глядачів.

Катерина М’ясникова, виконавчий директор Незалежної Асоціації телерадіоМовників, зазначила, що середній вік роботи телерадіокомпаній, які не пройшли конкурс – 8 років, а середня кількість працівників, які працюють у вищезгаданих ТРК – 45 людей. «Мова йде про тисячі кваліфікованих спеціалістів, які залишаться без роботи та про значний відсоток населення більшості регіонів України, які не отримуватимуть оперативної місцевої інформації, внаслідок проведеного конкурсу», – зазначила Катерина М’ясникова.

Ольга Большакова, голова правління Східноєвропейського інституту проблем медіа, дала оцінку результатам конкурсу по регіонах. Вона наголосила, що деякі критерії, якими керувалася Національна рада стали відомими лише на брифінгу після закінчення конкурсу. Зокрема, на прохання оператора телекомунікацій ТОВ «Зеонбуд», яке прагне зробити свій проект фінансово успішним, перевага надавалась найбільш фінансово потужним телекомпаніям. Крім того, Національна рада надавала перевагу тим компаніям, які подали заявки на всі передавачі у відповідній області, хоча такої вимоги у конкурсних умовах також не було.

«Якщо порівнювати результати конкурсу на загальнонаціональні та регіональний мультиплекси, то найбільшу тривогу викликає саме ситуація з регіональним мовленням. Адже велика кількість діючих компаній, що подавали заявки та не пройшли – регіональні. Серед них потужні та впливові телекомпанії, такі як: ТРК «Люкс» у Львові, ТКР «ТВ4» у Тернополі, ТРК «Рівне 1» у Рівне, МТРК «Чернівці» у Чернівцях тощо. Ці компанії, залишилися без ліцензії й жодних обґрунтованих пояснень. Вони можуть йти на повторний конкурс, але мають знову сплачувати чималу конкурсну гарантію, без впевненості у перемозі», – підкреслила Катерина М’ясникова.

Незалежна Асоціація телерадіоМовників готова надати кваліфіковану правову підтримку всім компаніям, які приймуть рішення оскаржувати результати конкурсу в суді.

Також Асоціація планує шукати альтернативні шляхи мовлення для регіональних телекомпаній, які не отримали ліцензії на мовлення в мультиплексі MX-5: через Інтернет, IPTV мережі й кабельні мережі.

Під час прес-конференції Асоціація оприлюднила офіційні звернення, в яких просить Президента та Верховну Раду України:

1. Вимагати від Національної ради подання позачергового звіту щодо порядку переходу України на цифрове мовлення.

2. Рекомендувати Національній раді у найкоротші терміни у співпраці з частотними службами знайти додатковий частотний ресурс для цілей цифрового регіонального та місцевого мовлення.

3. Розглянути результати конкурсу на засіданні РНБО та парламентських слуханнях, оскільки ситуацію можна розглядати як таку, що загрожує національній безпеці України.

Асоціація звернулась також до Національної ради з вимогами:

1. Змінити цільове призначення МХ-4 або МХ-6 на регіональне та місцеве телебачення.

2. В найкоротші строки внести відповідні зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору України та звернутися за міжнародною координацією частот для регіонального мультиплексу.

peredplata