Тимошенко залишили під вартою

Головуючий у судовому процесі з розгляду кримінальної справи Юлії Тимошенко суддя Печерського районного суду міста Києва Родіон Кірєєв відмовив у задоволенні клопотання про зміну екс-прем\’єру міри запобіжного заходу.

\”Судом не встановлено підстав для зміни міри запобіжного заходу. Суд постановив: у задоволенні клопотання Тимошенко Юлії Володимирівни відмовити\”, – зачитав Родіон Кірєєв постанову суду.

Після цього суддя оголосив перерву у судовому засіданні до 09:00 четверга, 25 серпня.

Як відомо, Юлія Тимошенко, обґрунтовуючи своє клопотання, зазначила, що досліджені на сьогодні судом чотири томи кримінальної справи прямо свідчать про відсутність в її діях складу злочину. \”У цих документах зазначено, що складу злочину, який намагаються мені інкримінувати, немає\”, – додала вона.

\”Я хотіла би, щоб ми сьогодні виправили ту неприємну помилку перед 20-ою річницею Незалежності України, не давали керівництву України такі негативні інформаційні потоки, як святкування річниці Незалежності з репресіями. Я прошу скасувати санкцію на арешт і дати мені дозвіл на виїзд до Дніпропетровська на два дні\”, – заявила Юлія Тимошенко у судовому засіданні.

У свою чергу, захисник екс-прем\’єра Микола Сірий попросив суд звільнити Юлію Тимошенко з-під варти і дати їй дозвіл на поїздку до Дніпропетровська в зв’язку з погіршенням стану здоров\’я матері Юлії Тимошенко Людмили Миколаївни.

Як відомо, Печерський районний суд Києва 5 серпня 2011 року задовольнив клопотання державного обвинувачення про взяття Юлії Тимошенко під варту через нібито системні порушення нею порядку судового засідання та висловлювання, які свідчать \”про неповагу до суду і учасників процесу\”, в першу чергу, до свідків. Це рішення було ухвалено після завершення допиту чинного прем’єра Миколи Азарова, який був залучений до справи у якості свідка стороною державного обвинувачення.

З 5 серпня Юлія Тимошенко знаходиться у Лук’янівському СІЗО. Сьогоднішнє клопотання – десята заява захисту екс-прем\’єра про зміну запобіжного заходу.

Джерело офіційний сайт Тимошенко