Екс-посол США підтвердив, що Путін називав Україну країною несправжньою

Екс-посол США підтвердив, що Путін називав Україну країною несправжньоюНинішній російський прем\’єр Володимир Путін дійсно заявляв Джорджу Бушу, що не вважає Україну країною.

Це підтвердив Джон Гербст, посол США в Україні в 2003-2006 роках.

\”Мені здається, що для російської еліти Україна залишається цікавим питанням. Ви ж знаєте, що Путін сказав президентові Бушу, що Україна – це не справжня країна. Це свідчить про певне упередження російського правлячого класу, однак, я думаю, що є й інші росіяни, які зрозуміли, що Україна є незалежною, і це не зміниться\”, – сказав Гербст.

\”Хоча в цілому Росія розуміє, що Україна є незалежною, вона все ж таки хоче цю незалежність якось обмежити. Росія не хоче, щоб Україна стала членом НАТО. Тепер Росія хоче, щоб Україна увійшла в Митний союз\”, – продовжив дипломат.

\”Тепер їм не подобається можлива більш глибока інтеграція України з ЄС, тому що зближення України з Європою створює певну базу, яка є окремою від Росії, а російська еліта цього не хоче. Але ця еліта не буде Росією правити вічно\”, – вважає екс-посол США.

\”Якщо Україна насправді побудує демократичне суспільство і почне процвітати економічно, це буде привабливою моделлю для Росії. Це не подобається нинішній російської еліті, оскільки вона є авторитарною. Їх \”контрольована демократія\” – це просто авторитаризм. Україна від цього відійшла навіть при певному згортанні демократії Януковичем\”, – заявив дипломат.

\”Я не вірю, що нинішня українська політична верхівка хоче так дуже зближуватися з Росією, вона розуміє: якщо вона занадто зблизиться, Росія буде її контролювати. Українські олігархи розуміють, що вони не встоять перед російськими олігархами, які мають зв\’язки з Кремлем\”, – резюмував Гербст.

Джерело